Home BİLİYOR MUSUN? 2020’NİN EN İYİ UZAY KİTAPLARI
BİLİYOR MUSUN? - 12 Mayıs 2020

2020’NİN EN İYİ UZAY KİTAPLARI

Popular Mechanics dergisi, bu yılın "daha şimdiden" uzayla ilgili en iyi 6 kitabı sıraladı. Amazon'dan sipariş edebilirsiniz.

İşte Popular Mechanics dergisinin sıraladığı en iyi uzay kitapları:

They Are Already Here: UFO Culture and Why We See Saucers:

Amerikan Savunma Bakanlığı’nın (Pentagon) UFO videolarını yayımlamasından sonra yeniden gündemdeler… “Making Contact: Jill Tarter and the Search for Extraterrestrial Intelligence” adlı best seller’ın yazarı olan Sarah Scoles, UFO’larla ilgili yeni kitabını kaleme aldı. İnanıp inanmamak sizin tercihiniz… Denver’da doğan Amerikalı bilim yazarı Sarah Scoles, WIRED dergisi ve Popular Science’ta yazıyor.

Astronomy dergisinin eski editörü olan Sarah Scoles’un yeni kitabı “They Are Already Here: UFO Culture and Why We See Saucers” Amazon’dan sipariş edilebiliyor. Booklist kitap için şu yorumu yaptı: “İnanılmaz bir yolculuk… Scole’un derinlemesine araştırması çok etkileyici. Merakı bulaşıcı.”

BAĞLANTILI HABER: UFO DOSYASI-1: “TÜRKİYE, UFO’LARIN EN ÇOK GELDİĞİ 12 ÜLKEDEN BİRİ”

For Small Creatures Such as We:

Sasha Sagan yeni kitabında doğum ve ölümü masaya yatırıyor.

The Lost Planets: Peter Van De Kamp and the Vanishing Exoplanets Around Barnard’s Star

İlk kitabında John Wenz, 1960’larda Güneş Sistemi’ne yakın yıldız sistemi keşfeden Swarthmore Üniversitesi astronomu Peter Van De Kamp’ın hikayesini anlatıyor.

What Stars Are Made Of: The Life of Cecilia Payne-Gaposchkin

Donovan Moore, bu kitapta Harvard Üniversitesi’nin ilk kadın profesörü Cecilia Payne-Gaposchkin’in hayatını anlatıyor. Gaposchkin’in ııldızların oluşumuyla ilgili doktora tezini, araştırmacılar “astronomi tarihinde yazılmış en muhteşem tez” diye nitelendiriyor.

Archaeology From Space: How The Future Shapes Our Past

Uzay arkeolojisi… Son yıllarda Sarah Parcak’ın çalışmaları ve uzaydan tespit ettiği sayısız arkeolojik kalıntı ile popülerleşmeye başlamış alan… Parcak uzaydan çekilmiş Dünya görüntülerinden “tarihi bölgeler”i inceliyor.

BAĞLANTILI HABER: PİRAMİT AVCISI: “NEFERTİTİ’NİN MEZARINI BULACAĞIM”

Spaceman (Adapted for Young Readers): The True Story of a Young Boy’s Journey to Becoming an Astronaut

İki uzay görevinde yer alan eski NASA astronotu Mike Massimino, Hubble Uzay Teleskopu’nu tamir etmesi ve uzaydan ilk tweeti atan kişi olmasıyla tanınır.

BAĞLANTILI HABER: KÖTÜ HABER: ASTRONOTLARIN BEYNİ GENİŞLİYOR!

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: TWİTTER, instagram, YOUTUBE, LinkedIN, FACEBOOK, PİNTEREST