Home BİLİYOR MUSUN? DÜNYA ÜZERİNDE KAÇ TANE PİRAMİT VAR? KİM BİLİR!!!
BİLİYOR MUSUN? - DÜNYA - 16 Mayıs 2019

DÜNYA ÜZERİNDE KAÇ TANE PİRAMİT VAR? KİM BİLİR!!!

Piramit deyince aklınıza ilk ne geliyor? Tabii ki Mısır… Kemerleriniz bağlayın. Piramitlerin gizemli dünyasında yola çıkıyoruz.

Dünya üzerinde kaç piramit var? Çöl ortamında yükselmiş, mükemmel mimarileri ve sırlarıyla binlerce yıl dimdik ayakta duran Mısır piramitleri… Peki siz piramitlerin sadece Mısır’da olduklarını mı sanıyorsunuz? Tabii ki hayır… Kuzey Amerika’dan Çin’e kadar anakaraların geniş arazi üzerinde 4 çeşidi bulundu… Tepesi sivri piramitler, tepesi düz piramitler, piramit tepeleri ve ahşap piramitler… Hepsinin ortak özellikleri de göğe doğru yükselmiş olmaları… Sadece bazılarının neden ve kimler için yapıldıkları biliniyor… Kemerleriniz bağlayın. Piramitlerin gizemli dünyasında yola çıkıyoruz.

AFRİKA PİRAMİTLERİ

Mısır… En bilindik piramitlerin evi olan Mısır… Çoğu başkent Kahire ve etrafında olmak üzere Mısır’da 138 piramit bulunmaktadır.

Sudan’da keşfedilen piramit sayısı ise 240… Bu kadar mı? Hayır… Nijerya’daki 10 piramitle Nijer’deki 2 piramit ve 1 Sfenks’i de sayarsak Afrika’daki piramit sayısı 387’i buluyor.

ORTA VE KUZEY AMERİKA PİRAMİTLERİ

Meksika, Guatemala, El Salvador, Belize… Maya uygarlığının beşiği Orta Amerika’da tespit edilen 1000 civarında piramit bulunmaktadır.

GÜNEY AMERİKA PİRAMİTLERİ

Peru’da en az 30 piramit bulundu. Brezilya’nın ormanlarında piramit kalıntılarına ulaşıldı. Peru’da bulunan piramitlerin duvarlarına uçan kuşlar çizilmiş olduğu görüldü.

ASYA PİRAMİTLERİ

İşte en muamma kıta… Çin’in gizlilik politikası nedeniyle Dünya, bu ülkedeki piramit sayısı tam olarak bilmiyor. 2’nci Dünya Savaşı’nın sonunda pilot James Gaussman, Xian üzerinde uçarken 300 metrelik bir piramit gördüğünü söylemiş, birkaç yıl sonra da bölgenin fotoğrafları çekilebilmişti. Bölgede 16 piramit tespit edilirken dönemin ve günümüz Çin yetkilileri bu bilgiyi ve görüntüleri hiçbir zaman doğrulamadı.

Peki M.Ö. 7500’lerde yapıldığı tahmin edilen Endonezya’daki Gurut Piramiti’nin Mısır’daki Büyük Giza Piramiti’nden de büyük olduğu biliyor muydunuz?

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: LinkedIN, FACEBOOK, PİNTEREST

Ya da Kamboçya’daki Baksei Chamkrong’un Guatemala’daki Büyük Jaguar Mabedi’yle benzer yapılar olduğunu…

Myanmar’daki yapıların Mısır ve Meksika’dakilerle aynı olması nasıl açıklanır?

AVRUPA PİRAMİTLERİ

Nasıl yani dediğiniz duyar gibiyiz… Bilim insanları İspanya (Güimar’daki 6 piramit), İtalya (Sicilya’daki 30 piramit) İngiltere ve Fransa’daki birkaç bölgede gömülü piramitimsi yapılar olduğunu iddia etse de henüz resmi onay almadılar.

Ancak Avrupa piramiti denilince akla son yılların en büyük tartışması akla geliyor: Bosna’daki piramit tepeleri… Boşnak arkeolog Semir Osmanagiç, Visoko’daki doğal yapıların Avrupa’nın tek sıra piramitleri olduğunu iddia ediyor.

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: TWİTTER, instagram, YOUTUBE

Yunanistan’da Mısır’daki en eski piramitten 100 yıl daha önce yapıldığı bilinen Hellenikon Piramidi’ni unutmamalı…

AVUSTRALYA PİRAMİTLERİ

Mısırlıların bu kıtada 5 bin yıl önce 2 piramit diktikleri kayıtlarda geçiyor. Şaka gibi… Nereden nereye…

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: “PİRAMİTLERİ UZAYLILAR YAPTI”

MISIR’DAN “PİRAMİTLERİ UZAYLILAR YAPTI” DİYEN MUSK’A DAVET

ÜNLÜ ‘UFO AVCISI’NDAN MARS’TA PİRAMİTLER İDDİASI