Home BİLİYOR MUSUN? TÜM DÜNYADA “UFO GÖRDÜM” İHBARLARI NEDEN ARTTI?
BİLİYOR MUSUN? - 1 Eylül 2021

TÜM DÜNYADA “UFO GÖRDÜM” İHBARLARI NEDEN ARTTI?

Koronavirüs pandemisiyle mücadele eden Dünya’mızda başka bir “challenge” daha yaşanıyor: Artan UFO ihbarları ya da ufologların da iddia ettiği gibi UFO vakaları…

Örneğin Amerika’daki Ulusal UFO İhbar Merkezi‘ne 2018 yılında 4 bin başvuru yapılırken, bu sayı 2019 yılında 6 bine çıktı. Bir yıl sonra da koronavirüsün tüm Dünya’da etkisini gösterdiği 2020’de ise 7 binleri geçti.

İngiltere’de de durum pek de farklı değil.

İngiliz UFO Araştırmaları Merkezi BUFORA, bu yılın ilk 8 ayında ihbarlarda “patlama” yaşandığını iddia ediyor.

İngiliz UFO araştırmacısı Nick Pope’a göre, Amerikan Savunma Bakanlığı Pentagon’un yayınladığı UFO görüntülerinin bunda payı büyük.

PENTAGON: “ULUSAL GÜVENLİK SORUNU”

Pentagon’un görünen ancak tanımlanamayan hava olaylarını “ulusal güvenlik sorunu” ilan ettiğini hatırlatan Pope, İngiliz hükümetine de “Siz de araştırma birimlerini açsanız iyi olur” çağrısı yaptı.

BUFORA’nın Başkanı Heather Stone ise kendilerine yapılan ihbarların yüzde 98’inin “yanlış anlamadan kaynaklandığı”na dikkat çekiyor.

20 yılını UFO fotoğraflarını incelemekle geçiren Stone, “Uzay filmler, uzay araçları ve uzaylı çizimleri insanların beyinlerine kazındı. Ve tabi bu görüntüler bazen karışıklıklara neden oluyor” dedİ.

BAĞLANTILI HABER MAKALELER: ABD’NİN ESKİ ULUSAL İSTİHBARAT DİREKTÖRÜ’NDEN UFO AÇIKLAMASI: “DAHASI VAR”

“UFO’LAR HALKTAN SAKLANACAK OLGU DEĞİLDİR”

UFO DOSYASI-5: ANADOLU’DAKİ LEY HATLARI VE UFO ZİYARETLERİ