Home DIŞ UZAY “EVRENİMİZ BİR KARA DELİĞİN İÇİNDE OLABİLİR”
DIŞ UZAY - 10 Eylül 2019

“EVRENİMİZ BİR KARA DELİĞİN İÇİNDE OLABİLİR”

Hintli bilim insanından iki bomba teori: "Kara delikler başka evrenlere açılan kapılar olabilir... Kozmos da bir kara deliğin içinde doğmuş olabilir."

İnsanoğlu gökyüzünü incelediği günden bu yana varoluşla ilgili birçok teoriyi gündemine aldı, tartıştı. 20’nci yüzyıldaki en büyük “uzay boşluğu” keşfi ise Big Bang, yani Büyük Patlama’ydı. Bilim dünyası “Evren 13.8 milyar yıl önce bir patlama ile ortaya çıktı” fikrinde birleşti ve on yıllardır da Büyük Patlama’nın sırrını araştırıyoruz…

Son 15 yılın en büyük konusu ise ‘kara delikler.’ Sırrı isminde saklı olan ‘kara delikler’le ilgili yepyeni bir teori ortaya atıldı. Ve Dünya 3 gündür “Ya öyleyse” diye bu teoriyi tartışıyor… İşte Hindistan’daki Meenakshi Üniversitesi’nden Sravanthi Sureshkumar’ın öngörüsü: 

“MADDE, EVRENİMİZE BAŞKA YERDEN GELDİ”

“Büyük Patlama aslında başka bir evrene açılan kara delikti. Her kara delik kendi içinde yeni ve bebek evrenini üretir. Bu teorim doğruysa, evrenimizde oluşan madde aslında başka yerden geldi.”

“KULAĞA GARİP GELEBİLİR AMA EN İYİ CEVAP BU”

Fizikçi Sravanthi Sureshkumar “Evrenimiz bir kara deliğin içinde olabilir” diyor ve ekliyor: “Kulağa garip gelebilir. Ancak bence bu, evrenin nasıl oluştuğu sorusuna en iyi cevap.”

Fotoğraf: NASA, Freepik