Home DIŞ UZAY “İYİ HABER: UZAYLI BULMAK ZAMAN ALACAK!”
DIŞ UZAY - 15 Kasım 2019

“İYİ HABER: UZAYLI BULMAK ZAMAN ALACAK!”

MIT astronomlarından Sara Seager: "Onları bulmak zaman alacak. Ama bu iyi haber! Çünkü insanlar korkmayacak ve kendini o güne hazırlayacak."

Dünyadışı varlıklar yüzyıllardan beri tartışılıyor. Ancak son yıllarda artan uzay programları ve Stephen Hawking gibi kanaat önderlerinin dillendirmeye başlamasıyla ‘uzaylı arar olduk.’ Her kafadan farklı ses çıksa da, bilim dünyası hemen hemen bir noktada ortak düşünüyor: “Yalnız değiliz.”

“FİLMLERDEKİ GİBİ YEŞİL YARATIKLAR OLMAYACAK”

Bu açıklama furyasına Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) astronomlarından Sara Seager de katıldı. Ünlü astronom farklı bakış açısıyla dünyadışı varlıkları anlattı:

“O gün bir gün gelecek. Ve başka yerlerdeki yaşam formları bulunacak. Ama o gün geldiğinde bu bir anda olmayacak. Belirli süreçten geçtikten sonra ulaşacağız. Filmlerdeki gibi Dünya’ya saldırmak isteyen uzaylılar olmayacaklar. Yeşil yaratıklar bulmayacağız. Açıkçası onları bulmak uzun zaman alacak.”

İnsanların dünyadışı varlıkları bulmakla ilgili heyecanlı olmasını anladığını belirten Sara Seager, onları bulacağımız sürenin uzun olacağını yineledi ve ekledi: “Sürenin uzun olması insanlık için iyi olacak. Çünkü hazırlanacağız.”