Home DIŞ UZAY ‘MİNİ AY’IN İLK RENKLİ FOTOĞRAFI
DIŞ UZAY - 2 Mart 2020

‘MİNİ AY’IN İLK RENKLİ FOTOĞRAFI

15 Şubat'ta bulunan ve 24 Şubat'ta açıklanan Dünya'nın yörüngesindeki 'Mini Ay'ın Nisan'da yörüngeyi terk edeceği açıklandı.

Arizona Üniversitesi onu ilk fark ettiğinde tarih 15 Şubat 2020’ydi. Dünya’ya açıklamadan önce çalışmaları artırdılar ve Dünya’nın yöründesinde olan bu ‘mini Ay’a “2020 CD3” ismini verdiler. Ve yörüngedeki bu uydunun bir asteroit olduğuna karara verip, 3 yıldır yörüngede olduğunu hesap ettiler.

“UZAY ÇÖPÜ OLABİLİR”

Peki neden bugüne kadar görülememişti? Bilim insanları bugünkü teleskop teknolojisinin bunu sağlayabildiğini belirtiyor. Ancak 2020 CD3 ile ilgili iddialar da yok değil. Bir grup bilim insanı, ‘Mini Ay’ın aslında insan yapımı bir uzay çöpü olabileceğini belirtiyor. Nedeni ise yansıma yapıyor olması…

NİSAN’DA YÖRÜNGEDEN ÇIKACAK

Arizona Üniversitesi‘nin “asteroit” dediği ‘Mini Ay’ yörüngeyi Nisan ayında terk edecek. O nedenle çalışmaları hızlandıran bilim insanları 2020 CD3’ün ilk fotoğrafını da yayınladı.

“UFO” DİYENLER DE VAR!

Bilim insanları, 2020 CD3’ün nasıl yörüngeye girip çıktığını araştıradursun, sosyal medya da boş durmadı… Ve “Obje aslında ne asteroit ne de uzay çöpü” dedi ve ekledi: “O bir UFO.” Bu konu hakkında bazı Youtube kanalları da yayın yapsa da bilim insanları bu ihtimali düşünmüyor dahi… Bakalım, ‘mini Ay’ hakkında daha neler öğreneceğiz?

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: DÜNYA’NIN YENİ BİR ‘MİNİ AY’I OLDU

AY’A NEDEN AY DİYORUZ?

AY; SOLUCANLARI ÇİFTLEŞTİRİR, İNEKLERİ ERKEN DOĞURTUR!