Home DIŞ UZAY NASA ASTRONOTLARINI 28.163 KM HIZDA BEYZBOL VURUŞU YAPARKEN İZLEYİN
DIŞ UZAY - 13 Kasım 2019

NASA ASTRONOTLARINI 28.163 KM HIZDA BEYZBOL VURUŞU YAPARKEN İZLEYİN

  • Bu haftanın başlarında Twitter‘da yayınlanan bir videoda, uzayda beyzbol oynayan NASA astronotları vardı.
  • Jessica Meir uzayda topa rekor düzeyde saatte 28.163 km hızla vurdu.
  • Oyun dün gece Washington Nationals galibiyetiyle sona eren beyzbol World Series’i destekliyordu.

The World Series dün gece Washington Nationals’ın etkileyici galibiyetiyle sona erdi. Hafta boyunca oyunun oldukça yukarısında, tam olarak 408 km üstünde, farklı türde üç astronot da onlara destek verdi.

Bu haftanın başlarında FoxSports:MLB tarafından Twitter’da yayınlanan bir videoda, Drew Morgan, Jessica Meir ve Christina Koch adlı astronotlar, Amerika’nın favori eğlencesinin yer çekimine karşı olan kendi versiyonlarını oynadılar. NASA’nın astronot programının üssü, Astros’un evi olan Houston’dır.

“Uzayda beyzbol oynamak nasıl olurdu, hiç merak ettiniz mi? @Space_Station‘daki arkadaşlarımız sevdiğimiz bu oyunun keyfini bakın nasıl çıkarıyorlar!” diyordu bu tweet.

Videoda Jessica Meir beyzbol topunu vurucu Drew Morgan’a atarken, tutucu Christina Koch çömelerek neredeyse gözden kayboluyor. Morgan’ın doğaçlama şekilde sopa olarak kullandığı büyük el feneri, Meir’in, spor tarihinin en hızlısı olan 17.500 mil (28.163 km) hızındaki topuna karşı koyuyor. Uluslararası Uzay İstasyonu dünya yörüngesinde saatte yaklaşık 17.500 mil (28.163 km) hızla hareket ederken, 2010 yılında triple-A atıcı Aroldis Chapman’a ait olan yeryüzündeki en hızlı atış, sadece saatte 168 km hızındaydı.

Çeviri: PopularMechanics

Fotoğraflar: PopularMechanics