Home DIŞ UZAY ÜNLÜ HACKER: “UZAYLILAR BÜYÜK İHTİMAL VAR”
DIŞ UZAY - 26 Ekim 2019

ÜNLÜ HACKER: “UZAYLILAR BÜYÜK İHTİMAL VAR”

ABD'nin kirli çamaşırlarını döküp Moskova'ya sığınan eski CIA-NSA çalışanı Edward Snowden: "Amerika, uzaylılarla ilgili bir şey saklamıyor."

Edward Snowden… 21 Haziran 1983 doğumlu Amerikalı bilgisayar uzmanı ve hacker (bilgisayar korsanı)… Eski Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA ve eski Ulusal Güvenlik Dairesi NSA çalışanı… Gizli NSA bilgilerini dünya basınına sızdırdı, İngiliz The Guardian gazetesi belgelerin ancak yüzde 1’ini yayınlayabilse de ismi “Amerika’nın kirli çamaşırlarını ortaya döken adam”a çıktı. Geçici sığınma izni ile Rusya’nın başkenti Moskova’da yaşayan Edward Snowden uzaylılarla ilgili konuştu.

“KOMPLO TEORİLERİ İLE İLGİLİ BİLGİ BULAMADIM”

En önemli soru şu: “Uzaylılar var mı?”, “Amerika, Dünya’dan bir şey saklıyor mu?” Edward Snowden bu soruları işte şu cevabı verdi:

“NSA’daki görevimden ayrılmadan önce bu konuyla ilgili de araştırma yaptım. Ancak komplo teorileriyle ilgili bir bilgiye ulaşamadım. Yani büyük ihtimalle uzaylılar var. Ancak Amerika’nın bir şey sakladığını sanmıyorum.”

“Bilgisayarlara baktım. Bulamadım. Eğer ki, saklandıysa, lanet olsun, gerçekten çok iyi saklanmış olması gerekir. Özellikle orada çalışan insanlara…”

“1000 ÇALIŞANDAN 1’İ BU DOSYALARI GÖRÜYOR”

Scott Waring
Etdatabase’in sahibi Scott Waring…

Kendisini UFO uzmanı olarak tanıtan Scott Waring de Edward Snowden’in açıklamarından yola çıkarak şu açıklamayı yaptı: “Derinlere inmesine izin verilmeyen eski bir NSA çalışanı dahi uzaylıların olduğuna inandığını söylüyor. Şunu unutmamalı, her NSA çalışanı her dosyayı göremiyor. 1000 çalışandan 1’i bu dosyalara ulaşabiliyordur. Örneğin 2019 itibariyle NASA’da çalışanların sayısı 17 bin 219. Yani sadece 17 kişi uzaylılarla ilgili dosyaları gördü. Evet, derinlere, iç halkalara dalmamız için zamana ihtiyacımız olacak. Ancak bir gün gelecek ve iç halkalardan halka bilgiler akacak.”

EDWARD SNOWDEN KİMDİR?

Hain mi? Kahraman mı? Karşınızda Edward Snowden.

Vikipedi’ye göre kimilerinin “kahraman, ihbarcı, muhalif, hain ve vatansever” dediği bir isim… Kimilerine göre ise “vatan haini.” Snowden’e göre onu belgeleri sızdırmaya iten tek neden “halkı onlar adına ne yapıldığı ve onlara karşı neler yapıldığı konusunda bilgilendirmek”ti. İfşa edilen belgeler toplu gözetleme, hükümet gizliliği ve ulusal gizlilikle bilgi mahremiyeti arasındaki denge hakkındaki tartışmaları alevlendirdi. NSA ifşalarının basılmasından yedi ay sonra Edward Snowden görevinin tamamlandığını belirtti.

Hiçbir şeyi tek başına yapmadığını, gazetecilerle birlikte çalışarak çalışmalarını gerçekleştirdiğini belirtti ve ekledi: “Ben hiçbir dokümanı kendi kendime açıklamadım ifşa etmedim. Bunların hepsini gazetecilere sundum.”

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: 

ESKİ VEKİL: “UZAYLILAR VAR VE İNSAN DNA’SI UZAYDAN GELDİ”

“UZAYLILARIN VARLIĞINA DAİR İŞARET HENÜZ GÖRMEDİM”

UZAYLILARIN OLDUĞUNA İNANAN ÜNLÜLER KİM?