Home DIŞ UZAY “UZAYLILAR, KUTUP AYILARI GİBİ UZUN VE İRİ”
DIŞ UZAY - 28 Mart 2020

“UZAYLILAR, KUTUP AYILARI GİBİ UZUN VE İRİ”

Cambridge Üniversitesi'nden Fergus Simpson, kendi bulduğu matematik formülünden yola çıkarak uzaylılarla ilgili tahminde bulundu.

İngiltere de tüm Dünya gibi koronavirüsle yatıp kalkıyor… Ancak BBC’de yayımlanan “Out Of The Ordinary” (Sıradışı) adlı program bu hafta gündemi değiştirdi. Programa katılan astronom Fergus Simpson, bir matematik formülü üzerinden uzaylılarla ilgili tahmini açıkladı… Cambridge Üniversitesi’nde Yapay Zeka üzerine araştırmalar yapan Fergus Simpson’a göre, Dünyadışı varlıklar “küçük yeşil yaratıklar” değil…

“BİZDEN GERİLER, SAYILARI DA AZ”

Aksine kutup ayıları gibi… Uzun ve iri… Hatta Fergus Simpson ağırlık tahmini bile yapıyor: “300 kilo ağırlığında olmalılar.” Cambridge’den önce Barselona Üniversitesi‘nde görev yapan Fergus Simpson’un tahmini şöyle: “Uzaylılar;

  • Küçük ve karanlık gezegenlerde yaşıyorlar.
  • Nüfusları az.
  • Vücutları bizden iri.
  • Teknolojik olarak da bizden geriler…”
Fergus Simpson. (Fotoğraf: Twitter)

SPACEMAG TÜRKİYE’NİN TWİTTER SAYFASINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN.

Peki bu kanıya nereden vardı? İşte Fergus Simpson’un “Out Of The Ordinary”ye yaptığı açıklamalar: “Diğer gezegenler de bizim kadar enerji muhafaza eder. Hayvanlar alemine bakarsak… İri olanlar, sayı olarak azdır. Nedeni belki de aşırı enerji ihtiyacından dolayıdır… İriler, küçüklerden daha fazla enerji tüketirler.”

“300 KİLO AĞIRLIĞINDALAR”

“Dünya, diğer yaşanabilir gezegenler arasında benzer örnek teşkil eder. Dünya’ya baktığınız zaman, iriler yerine daha çok ‘küçük türler’ vardır. Diğer yaşanabilir gezegenlerin de Dünya değil de Mars boyutlarında olduğunu düşünüyorum.”

“Gerçekten öyleyseler, o zaman Dünya dışı varlıklar 300 kilo ağırlığı bulacak kadar iriler (ki bu bir kutup ayısı kadar) ve nüfusları da az.”

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: NASA ‘UZAYLI AVLAMAK’ İÇİN NÜKLEER UZAY GEMİSİ YAPIYOR

“UZAYLILAR BELKİ ARAMIZDA, ONLARI GÖREMİYORUZ”

“AVUSTRALYA YANGININDA ŞEYTANIN (UZAYLILARIN) YÜZÜ”