Home DIŞ UZAY “UZAYLILARLA TANIŞMAK, 1. DÜNYA SAVAŞI TEKNOLOJİSİ İLE ABD ORDUSUNA SALDIRMAK GİBİ OLACAK”
DIŞ UZAY - 19 Eylül 2019

“UZAYLILARLA TANIŞMAK, 1. DÜNYA SAVAŞI TEKNOLOJİSİ İLE ABD ORDUSUNA SALDIRMAK GİBİ OLACAK”

Dünya'nın sonuyla ilgili 'End Times' kitabının yazarı Bryan Walsh, ünlü fizikçi Stephen Hawking gibi düşünüyor: "Uzaylılarla tanışmak iyi bir fikir değil."

Uzayda yaşam var mı? Evrende yalnız mıyız? Keşif araçları Mars’ta yol aldıkça, teleskoplar Güneş Sistemi ve evrenin fotoromanını çıkarttıkça, bu soruları kendimize sorar olduk. Hollywood filmleriyle bazen dost bazen düşman olan uzaylılarla ilgili en önemli uyarıyı ünlü fizikçi Stephen Hawking yapmıştı.

“İNSANOĞLU EVRENDE DAHA ÇOK YENİ”

Yazdığı ‘End Times: A Brief Guide to the End of the World’ kitabıyla dünya basınında bu aralar en çok konuşulan ismi olan gazeteci Bryan Walsh da Hawking gibi düşünüyor:

“Evrende geçen zamanı düşünürsek, insanoğlu daha yeni ortaya çıktı. Eğer bir yerlerde uzaylı varsa, bizden çok daha önceden evrimleşmiştirler ve teknolojileri bizden çok fazla ilerdedir.”

O SİLAHLARLA BUGÜNKÜ TEKNOLOJİ SAVAŞIR MI?

“İnsanoğlu onlarla temasa geçmemeli. Dünya’nın sonunu getirebilirler. Bu, Birinci Dünya Savaşı’ndaki silah teknoloji ile bugünkü Amerikan ordusuyla savaşmaya benziyor. Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra nükleer bombalar, süpersonik jetler, balistik füzeler, uydu teknolojisi ve interneti bulduk.”

“100 YILDA TEK YAPABİLDİĞİMİZ SİNYAL AL-VER”

“Biz Homo Sapienler uzaya sadece sinyal gönderip alma teknolojisini geliştirdik. Yani iletişim, 100 yıldan bile kısa süre önce başladı. Bir de evreni düşünün. Kaç milyon yıldır var…”

KIZILDERİLİLER DE KOLOMB’U KARŞILAMIŞTI…

2018’de kaybettiğimiz Stephen Hawking de ‘Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar’ kitabında ‘Beyaz adamın kızılderili katliamı’ örneğiyle uyarıyordu:

“Kendimizi Amerika’nın yerlileri gibi düşünelim. Onları da Amerika kıtasını keşfeden Kolomb gibi. İleri bir medeniyetle tanışmak, işte o yerlilerle Kolomb’un görüşmesi gibi olabilir.” 

Fotoğraflar: Twitter, Freepik

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: 

“SAMANYOLU’NDAKİ TEK MEDENİYET BİZ OLABİLİRİZ” HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN.

“UZAYLILARA GOOGLE SERVERLARINI, İNTERNETİ GÖNDERİRDİM” HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN.

‘BİN YILIN SONUNDA KÖKLÜ BİR DEĞİŞİKLİK GERÇEKLEŞECEK’ HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN.