Home DÜNYA BAKAN VARANK: “GÜÇLÜ TÜRKİYE YOLUNDA UZAY ALANINDA ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜLDÜ”
DÜNYA - 3 Eylül 2019

BAKAN VARANK: “GÜÇLÜ TÜRKİYE YOLUNDA UZAY ALANINDA ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜLDÜ”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye Uzay Ajansı'nın ilk yönetim kurulu toplantısına başkanlık etti. 

Türkiye Uzay Ajansı’nın ilk toplantısı yapıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye Uzay Ajansı’nın ilk yönetim kurulu toplantısına başkanlık etti. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, ilk toplantıya Başkan Serdar Hüseyin Yıldırım ile üyeler katıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır da toplantıda yer aldı.

“DÜNYANIN GELECEĞİ UZAYDA”

Bakan Varank’ın yorumu şöyle oldu: “Uzay ajansımızın, Türkiye’nin uzaydaki geleceğine yön verecek işlere imza atacağına inanıyorum. Toplantıda, büyük ve güçlü Türkiye yolunda uzay alanında çalışmalar yürütüldü.”

“Türkiye Uzay Ajansının 20 yıllık rüyaydı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensibiyle yönetim kurulu başkanı ve üyelerinin atandı. Yönetim kurulu başkan ve üyeleri alanlarında uzman ve tecrübe sahibi isimler.”

“Dünyanın geleceği uzayda. Ajansın kurulması Türkiye için bir iftihar vesilesidir” diyen Bakan Varank, Türkiye Uzay Ajansı’nın logo seçiminin vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilmesi için hazırlık yapılması konusunda Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Yıldırım’a da talimat verdi.