Home DÜNYA BİR #evdekal MOTİVASYONU DA ESKİ ASTRONOTTAN
DÜNYA - 6 Nisan 2020

BİR #evdekal MOTİVASYONU DA ESKİ ASTRONOTTAN

Expedition 46 ile uzaya çıkan ilk İngiliz astronot olan Tim Peake de koronavirüs izolasyonunu uzay istasyonunda kalmakla kıyasladı.

1972 doğumlu Tim Peake, Expedition 46 görevi ile uzaya çıkan ilk İngiliz astronot… O yüzden de İngiltere’de konu uzay olduğunda “gurur kaynağı” olan ilk isimlerin başında geliyor. Tim Peake “The One Show” programında koronavirüs izolasyon dönemini Uluslararası Uzay İstasyonu’nda kalmakla kıyasladı.

GÜNLÜK RUTİN OTURTUN

Her hafta aynı programda hafta içi kısa konuşmalarla izleyicilere yeni projelerini sunacak olan eski astronot, ilk olarak Uluslararası Uzay İstasyonu’nda kaldığı 6 aylık dönem ile şu an hepimizin yaşadığı evden çıkamama durumunu kıyasladı.
Karşılaştırma yaparken aileden ayrı kalma, video aracılığı ile görüşme yapma ve iç mekanda spor egzersizleri gibi konulara değindi.
Tim Peake’in uzay anısı.
Tüm Dünya’ya “Evde kal” mesajını tekrarlarken, evde günlük bir rutin oturtmanın önemini ve aynı zamanda eğlenecek bir şeyler bulmanın gerekliliğini anlattı.
Bu programa katılmaktan oldukça mutlu görünen Tim Peake, Twitter mesajında #TheOneShow takımına katılmaktan ne kadar keyif aldığını- bu yıl için harika çekimler planladıklarını açıkladı.
MANŞETTEKİ VİDEO: Tim Peake, Uluslararası Uzay İstasyonu’ndayken 2016 Londra Maratonu’nu uzayda koşu bandında 3 saat 35 dakika 21 saniyede tamamlayarak tarih yazmıştı.