Home DÜNYA DEMRE’NİN ADI, UZAYDAN ÇEKİLEN FOTOĞRAFTA
DÜNYA - 5 Haziran 2020

DEMRE’NİN ADI, UZAYDAN ÇEKİLEN FOTOĞRAFTA

Antalya'nın Demre ilçesinin ismi, uzaydan çekilen fotoğrafta ilk kez yer aldı. Demre Belediye Başkanı "Turizme katkısı olacak" dedi.

Demre’nin adı, uzaydan çekilen fotoğrafta… Antalya’nın Demre ilçesinin ismi, uzaydan çekilen fotoğrafta ilk kez yer aldı.
SpaceX’in uzay aracı Crew Dragon, 30 Mayıs Cumartesi günü uzaya fırlatıldı. Uzay aracı, fırlatmadan 19 saat sonra, Uluslararası Uzay Üssü ile kenetlendi. Uzay üssünden yayımlanan ilk fotoğrafta, Antalya’nın Demre ilçesindeki Kekova da yer aldı. Fotoğrafta Kekova Koyu, Gökkaya Koyu ve eski adıyla Simena Antik Kenti olan Kaleköy de yer aldı.

“DEMRE İÇİN BÜYÜK ONUR”

Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, yayımlanan fotoğrafı, sosyal medya hesabında paylaştı. Başkan Kocakaya paylaşımında, “Bu fotoğraf Demre için büyük bir onur. Bu fotoğrafta Demre’nin bulunması, fotoğrafta Demre yazması, Demre’nin uluslararası tanınırlığı için paha biçilmez bir zenginlik. Bu fotoğrafın dünyada 59 milyon izleyicisi olan bir dünya portalında yayımlanması, Demre turizmine büyük katkı sağlayacak. Çok mutluyuz” dedi.

BAĞLANTILI HABER VE MAKALE: UZAYDAN TÜRKİYE NASIL GÖRÜNÜYOR?

İŞTE ESRARENGİZ NAZCA ÇİZGİLERİ’NİN UZAYDAN FOTOĞRAFI

“UZAYDAN GELEN SİNYALLER NE OLABİLİR?” ÜZERİNE 5 TEORİ

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: TWİTTER, instagram, YOUTUBE, LinkedIN, FACEBOOK, PİNTEREST