Home DÜNYA DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ: “KORONAVİRÜS, GENÇLERİ DE ÖLDÜREBİLİR”
DÜNYA - 21 Mart 2020

DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ: “KORONAVİRÜS, GENÇLERİ DE ÖLDÜREBİLİR”

Koronavirüsle ilgili bir tabu daha yıkıldı. Dünya Sağlık Örgütü Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus gençleri uyardı.

“Koronavirüs sadece yaşlıları öldürür.” “Koronavirüs gençleri öldürmez.” “Koronavirüs hayvanlarda yok.” “Koronavirüs hamile ve çocukları etkilemiyor.” “Koronavirüs sıcaklarla birlikte yok olacak.” Kasım 2019’dan bu yana Dünya’nın belası olan Covid-19 ile lgili tabular bir bir yıkılıyor. Önce Hong Kong’da koronavirüs bir köpekte çıktı.

BAĞLANTILI HABER: KORONAVİRÜSÜ, HONG KONG’DA BİR KÖPEĞE BULAŞTI

Ardından İtalya’dan haberler gelmeye başladı: “Koronadan 3 genç hayatını kaybetti. Hatta birisi virüsü kaptıktan 24 saat içinde öldü.” Uzmanlar da sürekli evrimleşen virüsün sıcaklarla yok olmayabileceğine dikkat çekmeye başlarken, Dünya Sağlık Örgütü Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus‘tan önemli bir uyarı geldi:

SPACEMAG TÜRKİYE’NİN TWİTTER SAYFASINA ABONE OLMAK İÇİN TIKLAYIN.

Tedros Adhanom Ghebreyesus.

“Bugün gençlere bir mesajım olacak: Siz görünmez değilsiniz. Bu virüs sizi haftalarca hastanelik edebilir, hatta sizi öldürebilir. Siz hasta olmasanız bile, nereye gitmek istediğinizle ilgili aldığınız kararlar birileri için ölüm-kalım nedeni olabilir. Ülkeler ve yaş grupları arasındaki dayanışma Covid-19’a karşı anahtardır.” Hazırlayan: Eren SELÇUK

BAĞLANTILI HABER: KORONAVİRÜSLÜ HASTA: “GÖĞSÜM SIKIŞTI, NEFES ALAMIYORDUM”