Home DÜNYA EN GÜVENLİ YERDEN ‘KORONALI DÜNYA’YA DÖNECEKLER!
DÜNYA - 4 Nisan 2020

EN GÜVENLİ YERDEN ‘KORONALI DÜNYA’YA DÖNECEKLER!

Koronavirüse karşı en güvenli yer olan Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki 2 astronot ve 1 kozmonot, 17 Nisan'da Dünya'ya dönüyor.

Koronavirüs, Aralık 2019’dan bu yana Dünya’nın başının belası… Her gün yeni ölüm ve vaka haberleri geliyor… İnsanlık eve kapanırken; gözünü de koronavirüse karşı en güvenli yer olan Uluslararası Uzay İstasyonu’na (UUİ) dikti. İstasyondakiler bir süredir “Ne güzel koronavirüs derdiniz yok” diyenlerin tweet saldırılarına maruz kalıyordu.

BAĞLANTILI HABER: KORONAVİRÜSE KARŞI EN ŞANSLI İNSANLAR: UZAY İSTASYONUNDAKİLER!

“BAŞKA BİR GEZEGENE DÖNECEĞİZ”

Ki… Haber geldi… İnsanların yerinde olmak istediği 3 isim, 17 Nisan’da Dünya’ya dönüyor: NASA astronotları Jessica Meir, Drew Morgan ve Rus kozmonot Oleg Skripochka. Geçtiğimiz Eylül’den bu yana UUİ’de olan üçlü, korona-krizini uzaktan izliyordu. Ekip adına konuşan Jessica Meir bıraktıkları gibi bir Dünya’ya dönmeyeceklerinin farkında olduğunu söyledi:

BAĞLANTILI HABER: UZAY İSTASYONU GÖRÜNTÜLERİ: OKYANUSTA 3 UFO!

8 GÜN İÇİN NÜFUS 6 OLACAK

“Yeryüzünde bazı şeyler yaşanırken, bizim tüm bu süreci dışardan takip etmemiz garip ve sürrealdi. Kesin olan tek bir şey var: Bambaşka bir gezegene geri döneceğiz.” 9 Nisan’da NASA astronotu Chris Cassidy ve Rus kozmonotlar Anatoly Ivanishin ile Ivan Vagner, UUİ’ye gidecek. İstasyon nüfusu 17 Nisan’a kadar 6 kişi olacak. Hazırlayan: Burcu ERGÜL

BAĞLANTILI HABER: UZAY İSTASYONUNDA AYAKKABI TESTİ!

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: FACEBOOK, TWITTER, YOUTUBE, PINTEREST