Home DÜNYA ESKİ JAMES BOND, 16 YAŞINDAKİ İKLİM AKTİVİSTİNİ UYARDI: “DİKKATLİ OL, KENDİNİ KORU.”
DÜNYA - 11 Eylül 2019

ESKİ JAMES BOND, 16 YAŞINDAKİ İKLİM AKTİVİSTİNİ UYARDI: “DİKKATLİ OL, KENDİNİ KORU.”

James Bond karakteriyle tanınan İrlandalı aktör Pierce Brosnan, İsveçli aktivist Greta Thunberg'i alkışlıyor: "O korkan gençlerin güçlü sesi oldu..."

Ağustos 2018’te 15 yaşındayken, İsveç Parlamentosu dışında, iklim değişikliği ile savaşmaya hemen başlanması gerektiği konusunda protesto eden; Birleşmiş Milletler’de yaptığı konuşmayla sosyal medyanın en çok konuşulan ismi olan İsveçli aktivist Greta Thunberg’e destek ve uyarı geldi…

Greta Thunberg için “O harika bir genç bayan” ifadesini kullanan bu kişi Pierce Brosnan… Eski James Bond, karbon emisyonları hakkındaki Birleşmiş Milletler zirvesi için New York’a giden genç aktivist için şunları söyledi:

“Ona başarı diliyorum. Çok dikkatli olmalı, kendisini korumalı. Ne yazık ki Amerika’nın iklim değişikliğine inanmayan bir başkanımız var. İnsanlar kendi çevresindeki iklim değişikliğine duyarsız kalmasın. Bunun eğitimi çocuklarla başlar. Bakın Greta’ya…”

İrlandalı aktör yaşamını sürdürdüğü Hawaii’deki petro kimya fabrikalarını konu eden “Poisoning Paradise” (Cenneti Zehirlemek) adlı bir belgesele imza atmış; aktivist yönünü de sergilemişti.

Greta Thunberg, Birleşmiş Milletler İklim Zirvesi’ne gitmek için uçak kullanmayı reddetmiş ve çevre dostu yelkenliyle Atlas Okyanusu’nu 2 haftada geçerek New York’a ulaşmıştı.

Fotoğraflar: Twitter, piercebrosnan.com