Home DÜNYA ‘İNSANLAR, ELON MUSK’IN UYDULARINI UFO SANIYOR’
DÜNYA - 4 Ocak 2020

‘İNSANLAR, ELON MUSK’IN UYDULARINI UFO SANIYOR’

Amerika’da Aralık ayında patlayan “UFO gördüm” ihbarlarının ardında SpaceX’in uzaya gönderdiği internet uyduları olduğu ortaya çıktı.

Amerika’daki “UFO gördüm” ihbarları geçtiğimiz Aralık ayında tavan yaptı. Ülkenin neredeyse her eyaletinden bir ihbar geldi. Hal böyleyken başta Amerikan medyası olmak üzere Youtube fenomenlerine haber çıktı. “2019, UFO gözlem yılı oldu” başlıkları havalarda uçuştu. Ancak Montana’dan gelen haberler, UFO haberlerinin nirvanası oldu.

“GÖKYÜZÜNDE UFO TRENLERİ!”

Elon Musk. (Foto: elonmusknews.org)

Yüzlerce insan, geceleri ‘garip ışıklar’ gördüklerini söylüyordu. Yerel TV’ler görüntüleri paylaşıyor, “UFO’lar Montana’da” haberleri öne çıkıyordu. İnternet siteleri ise daha çekici başlıklar atıyordu: “Gökyüzünde UFO trenleri…”

Dünyaca ünlü teknoloji platformu Gizmodo konuya nokta koydu: “Onlar UFO değil. Milyarder Elon Musk’ın uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in uzayda kurmak istediği internet uydu sistemi Starlink için fırlatılan uydular…”

HOLLANDALILAR, TARTIŞMANIN PİMİNİ ÇEKMİŞTİ

“SpaceX yörüngeye bugüne kadar 120 uydu fırlattı; kısa zaman içinde de binlercesini fırlatacak. Dünya’nın etrafında alçak irtifada döndükleri için genelde çıplak gözle görülebiliyorlar.”

Gizmodo’ya göre bu insanların uyduları UFO ile ilk karıştırmaları değil… Geçtiğimiz Mayıs ayında Hollanda’da “UFO gördüm” ihbarları patlamıştı… Onlar da Starlink uydularıydı… Bu olay üzerine astronomlarla Elon Musk arasında “Uyduları gökyüzünü kapatıyor” tartışması çıkmıştı.

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: ŞİLİ SEMALARINDA GARİP ATEŞ TOPLARI!

ASTRONOTUN YAKININDAN GEÇEN ‘ARAÇ’ NE?

İŞTE DÜNYA UFO GÖZLEM HARİTASI!