Home DÜNYA KORONAVİRÜSLÜ HASTA: “GÖĞSÜM SIKIŞTI, NEFES ALAMIYORDUM”
DÜNYA - 17 Mart 2020

KORONAVİRÜSLÜ HASTA: “GÖĞSÜM SIKIŞTI, NEFES ALAMIYORDUM”

COVID-19 testi pozitif çıkan Amerikalı 4 çocuk annesi, çektiği acıyı "Böyle bir şey hiç yaşamamıştım" diye tarif etti.

Amerika’nın Ohio eyaletine bağlı Hudson kenti yetkilileri “40’lı yaşlarındaki bir kadında koronavirüs tespit ettik” açıklaması yaptı; kentte hayat durdu. Kentte panik baş gösterirken, o vaka Facebook’ta ortaya çıktı. Bir sigorta şirketinde çalışan 48 yaşındaki 4 çocuk annesi Amy Driscoll, Facebook sayfasında yaşadıklarını yazdı ve uayrdı: “Bu işi ciddiye alın.”

Şu an evde karantinada olan Amy Driscoll yaşadığı acıyı şöyle anlattı:

“VÜCUDUM CİDDİ SAVAŞ ATLATTI”

“Kendimi şu an daha iyi hissediyorum. Yorgunum. Hala başağrıları ve bitkinlik var. Vücudum ciddi bir savaş atlattı. Geçen Çarşamba, öğleden sonra 3’tü. İşteydim. Bir anda kendimi yorgun hissetmeye başladım.”

“Hasta oluyorum, dedim. İş çıkışı eve gittim. Ateşim 37 dereceydi. Bir ilaç alıp yattım. Sabah 3’te bir anda uyandım. Göğsüm acıyordu ve öksürmeye başladım.”

“DOKTORLAR DA BİLMİYORLAR”

“Nefes alamıyordum, göğsüm sıkışıyordu. Böyle bir şey hiç yaşamamıştım. Hemşire kuzenimi aradım, hastaneye gittik. Grip testleri yaptılar. Ateşim 39’a çıkınca COVID-19 testi yapıldı. Pozitif çıktı.”

“İlk tepkim, ‘Emin misiniz?’ demek oldu. Kendime bakıyor, ellerimi yıkıyordum. Doktorlar da ilk kez bir koronavirüs vakası görüyordu. Bir sürü soru sormaya başladım. ‘Biz de cevapları bilmiyoruz’ dediler.”

“SEVDİKLERİNİZİN HAYATI ELİNİZDE”

“Virüsü nereden kaptığım da meçhul Eski kocam Almanya’ya gitmişti. Dönüşte oğlum önce onunla sonra benimle temas etti. Ama oğlumda da eski eşimde de çıkmadı. Haftasonu basket maçına gitmiştim. Ama…”

“2 gün hastanede kaldım. İlaçlar verdiler. Kendimi iyi hissetmeye başlayınca ‘Eve gidebilirsiniz. Evde karantina altında kalın’ dediler. Şimdi bütün gün evdeyim. Oğlumla film izleyip duruyoruz.”

“Bu hastalığı ciddiye alın. Sevdiklerinizin hayatları sizin elinizde.”

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: “KORONAVİRÜSÜNE KARŞI 2-3 HAFTAYI SIKI TUTARSAK, NİSAN’DA RAHATLARIZ”

KORONAVİRÜS, 1981’DE YAZILAN KİTAPTA GEÇİYOR!

BİLL GATES’TEN KORONAVİRÜS UYARISI: “AŞISINI BULMAK 5 YIL SÜRER”