Home DÜNYA NEOWISE KUYRUKLU YILDIZI KAZDAĞLARI’NDA GÖRÜNTÜLENDİ
DÜNYA - 19 Temmuz 2020

NEOWISE KUYRUKLU YILDIZI KAZDAĞLARI’NDA GÖRÜNTÜLENDİ

Çanakkale'de yaşayan doğa fotoğrafçısı İsmail Öztürk, Neowise kuyruklu yıldızını Kazdağları'nda görüntüledi.

Çanakkale’nin Yenice ilçesine bağlı Kalkım beldesinde ikamet eden doğa fotoğrafçısı İsmail Öztürk, Kazdağları üzerinde Neowise kuyruklu yıldızını görüntüledi.

Yenice ilçesine bağlı Kalkım beldesinde yaşayan doğa fotoğrafçısı İsmail Öztürk, “Evimizin teras katından Neowise kuyruklu yıldızını Kazdağları üzerinde dijital fotoğraf makinesi ile görüntüledim. Bu güzel anı fotoğraf makinem ile görüntülemek bana eşsiz bir mutluluk verdi” dedi.

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: TWİTTER, instagram, YOUTUBE

27 Mart 2020’de Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’ne (NASA) ait Neowise teleskobu tarafından ‘C/2020 F3’ isimli bir kuyruklu yıldız keşfedildi.

SANİYEDE 72 BİN 500 KM HIZLA İLERLİYOR

Neowise teleskobunun adıyla anılan kuyruklu yıldız, Dünya’ya gittikçe yaklaşmakta ve çıplak gözle görülebilmekte. Kuzey Yarımküre’de son 25 yılın görülen en parlak kuyruklu yıldızı.

Saniyede yaklaşık 72 bin 500 kilometre hızla hareket ediyor. Yaklaşık 5 kilometre çapında olan Neowise, 103 milyon kilometre uzaklıktan geçerek gidecek.

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: LinkedIN, FACEBOOK, PİNTEREST

NASA’nın verdiği bilgiye göre, Neowise’ın çekirdeğinin Güneş Sistemi’nin 4,6 milyar yıllık kökenlerinden gelen isli bir malzemeyle kaplı olduğu düşünülüyor. Baş araştırmacısı Joe Masiero, Neowise’ın yaklaşık 7 bin yıl sonra (tam olarak 6 bin 766 yıl) geri döneceğini söyledi.

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: NEOWISE KUYRUKLU YILDIZI TUZ GÖLÜ ÜZERİNDE GÖRÜLDÜ

NEOWISE KUYRUKLU YILDIZI, VAN SEMALARINDA GÖRÜNTÜLENDİ

OORT BULUTU’NDAN GELEN KUYRUKLUYILDIZI TEMMUZ VE AĞUSTOS’TA ÇIPLAK GÖZLE GÖREBİLECEĞİZ