Home DÜNYA “UFO’LAR HALKTAN SAKLANACAK OLGU DEĞİLDİR”
DÜNYA - 19 Ağustos 2020

“UFO’LAR HALKTAN SAKLANACAK OLGU DEĞİLDİR”

Pentagon'un UFO Araştırma Birimi kurmasını, Orion UFO Araştırma Merkezi Başkanı Kuzey Atacan'a sorduk. İşte cevabı...

Amerikan Savunma Bakanlığı Pentagon’un UFO videolarını yayınlamasından sonra bir UFO Araştırma Merkezi kuruyor olmasını, Kuzey Atacan’a sorduk. Orion UFO Araştırma Merkezi Başkanı, olayı Spacemag Türkiye’ye şöyle değerlendirdi:
“Yakın zaman önce Pentagon, 2004 ve 2015’te çekmiş olduğu ve radarlar tarafından da tespit edilen 3 adet UFO videosunu yayınlamıştı. Bu durum gündeme bomba gibi düşerken, Pentagon bu cisimlerin kaynağını yine üstü kapalı olarak basına duyurmuştu.”

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: LinkedIN, FACEBOOK, PİNTEREST

“Senato’nun baskısı ile gerçekleşen bu durum Amerikan hava sahalarının ihlalini ilgilendiren bir durum içerdiği için ulusal güvenlik ihlali gerekçesi ile zorunlu olarak gündeme taşınmıştı. Ardından Pentagon sözcüleri ise cisimleri Dünya dışı kaynaklı olarak değil, yine tanımlanamayan ve muhtemelen bilinmeyen bir teknolojiye ait olabilecek bir tür hava araçları olarak lanse etmişti. Yani bunun içerisinde (Yeni teknolojiler, casusluk amaçlı dronelar ve tanımlanamayan göksel fenomenler) olabileceğini ima etmişti.”

ARTIK İNKAR EDİLEMİYORLAR

“Direkt ‘Dünya dışı uzay araçlarıdır’ sözcüğünü kullanmadan konuyu yoruma açık bir biçimde geçiştirmeyi tercih etmişlerdi. Şimdi de yine benzer üstü kapalı bir ifade ile özel bir araştırma birimi kurma çabası içerisindeler. Çünkü bu tür teknoloji üstü araçların gözlemlerinin artması, yakın temaslar, hava ihlallerinin çoğalması, bu durumu inkâr edilemeyecek boyutlara taşıdı.”

HEDEF: DAHA İYİ ANLAMAK

“Bu yüzden Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Savunma Bakanlığı (Pentagon) bünyesinde resmi UFO gözlem birimi kuruldu. Bakanlık Sözcüsü Susan Gough, resmi adı “Tanımlanamayan Hava Fenomenleri Çalışma Grubu” olan birimin başlıca görevinin, tanımlanamayan obje ve olayların doğasını ve kaynağını daha iyi anlamak olduğunu ifade etti. Ancak yetkililer yine, burada “tanımlanamayan fenomen” olarak adlandırılan objelerin uçan daireler ya da uzaylılar değil, casusluk faaliyeti için kullanılan insansız hava aracı (İHA) ve benzeri yeni teknolojiler olduğunu belirtiyor.”

ASLINDA BİR UFO BİRİMİ VARDI

“ABD Donanması’na bağlı olarak faaliyet gösterecek olan çalışma grubunun, tanımlanamayan cisimleri bulmak, analiz etmek ve bunları bir katalog haline getirmekten sorumlu olduğunu belirten Susan Gough, Pentagon’un ABD hava sahasına izinsiz olarak giren her objeyi çok ciddiye aldığını dile getirdi. Geçtiğimiz haziran ayında Amerikan Senatosu’nun konuyla ilgili bilgi talep etmesi üzerine, o dönem henüz resmiyet kazanmamış bir UFO gözlem biriminin varlığı ortaya çıkmıştı.”

BİZİ SIKÇA ZİYARET EDİYORLAR

“Bu oluşum, bundan böyle Pentagon’a bağlı olarak resmi statüde faaliyetlerini sürdürmeye başlamasıyla Amerikan Kongresi tarafından denetlenebilir hale gelecektir. Sözün kısası, adı ve maksadı ne şekilde gösterilirse gösterilsin, Dünya semalarımız tanımlanamayan, gezegenimiz dışından gelen çok üst teknolojiler tarafından sıkça ziyaret edilmekte. Ve henüz savunma bakanlıkları, ordu ve üst düzey birimler bu konuya karşı net bir çalışma içerisinde değiller.”
SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: TWİTTER, instagram, YOUTUBE

“Gün geçtikçe işin ciddiyeti artmakta olduğundan bir an önce bu durumla ilgili çok ciddi çalışmalar yapılmalı ve elde edilen bilgiler kamuoyu ile paylaşılmalı. Çünkü böylesi evrensel bir konu örtbas edilerek geçiştirilecek ve halktan saklanacak bir olgu değildir. Biz Orion UFO Araştırma Merkezi olarak işin takibinde olacak ve halkımızı bilgilendirmeye gelişmelerden haberdar etmeye devam edeceğiz.”

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: UFO DOSYASI-3: “GEÇEN ŞUBAT ANTALYA’DA UZAYLI GÖRDÜM İHBARI YAPILDI”

TÜRKİYE’NİN İLK UFO PROJESİ, TRT ARŞİV’DEN ÇIKTI

‘EVİN ÜZERİNDEKİ UFO… 100’DEN FAZLA TANIK VAR’