Home DÜNYA UYDU VE UZAY DEVLERİ ANTALYA’YA GELİYOR
DÜNYA - 3 Mart 2020

UYDU VE UZAY DEVLERİ ANTALYA’YA GELİYOR

'Uzayın liderleri' 22-24 Nisan'da Antalya'da düzenlenecek Global Satshow 2020'de buluşacak.

Hazırlayan: Damla Güler ÖZTÜRK
GLOBAL SATSHOW 2020, 22- 24 Nisan’da Antalya’ da düzenlenecek. Dünya ve uzay liderlerini bir araya getiren ve bu sene beşincisi düzenlenen Global Satshow’ da Türkiye de kendi uzay serüvenini Dünya ile paylaşacak.

ULUSLARARASI MEDYA KAMU DİPLOMASİSİ ZİRVESİ

Küresel Uydu ve Uzay Fuarı olan GLOBAL SATSHOW 2020, Nisan’da Antalya Uluslararası Havalimanı’nda Dünya liderlerini buluşturuyor. 70’i aşkın ülkeden 100’ü aşkın katılımcının yer alacağı fuar, uydu ve uzay profesyonellerini ve önemli çözüm ortaklarını buluşturacak.
Dünya’nın en önemli fuarları arasında gösterilen GLOBAL SATSHOW 2020 kapsamında “Türkiye’nin Uzaya Erişim Serüveninde Uluslararası Medyada Kamu Diplomasisi Zirvesi” de yapılacak. Dünya’nın uydu ve uzay konusunda önemli liderlerinin katılacağı zirve, Türkiye’nin uzaya erişimi ve uydu üreticiliği alanında pek çok ilki de duyurulacak.

DÜNYA HİBRİT UZAY MOTORU İLE TANIŞACAK

Türkiye’nin uzaya erişim serüveninde hibrit uzay motoru gibi yeni duyuruların Dünya ile ilk kez paylaşılacağı GLOBAL SATSHOW’da 30 ülkeden gelecek gazeteciler, Türkiye’nin uzay üzerine yürüttüğü çalışmaları, bu çalışmaların geçmişini, mevcut durumlarını ve gelecek planlarını yakından görme şansına sahip olacak.
22-24 Nisan 2020 tarihlerinde Antalya Uluslararası Havalimanı’nda gerçekleştirilecek fuar; Avrupa ve Ortadoğu Uydu Operatörleri Birliği, Küresel Uydu Forumu, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Türkiye Uzay Ajansı ve TÜRKSAT’ın destekleriyle düzenleniyor.