Home DÜNYA ‘UZAY SELFIE’Sİ UYDUSU BAHÇEYE DÜŞTÜ
DÜNYA - 29 Ekim 2019

‘UZAY SELFIE’Sİ UYDUSU BAHÇEYE DÜŞTÜ

Samsung'un uydusu "SpaceSelfie" (Uzay Selfie'si) gönderildikten bir hafta sonra ABD'nın Michigan eyaletindeki bir çiftliğe düştü. Ev sahibi "Bu bebek uzaydan geldi" diyerek uydunun fotoğrafını yayınladı.

Gökten uydu yağdı! Samsung’un SpaceSelfie (Uzay Selfie’si) görevi kapsamında 1 hafta önce balonla gönderilen uydu, ABD’nin Michigan eyaletindeki bir çiftliğe düştü.

SpaceSelfie (Uzay Selfie’si) uydusu.

Dört ayaklı uyduda bir adet Samsung Galaxy S10 5G akıllı telefon bulunuyordu. Projeye göre insanlar selfie’leri gönderecek; o fotoğraflar da uzaya bakacaktı. Proje kapsamında bir hafta önce gönderilen uydu cumartesi sabahı düştü.
Çiftliğin sahibesi Nancy Welke uyandıktan sonra atları ahırdan çıkarmak için evinden çıktı. Bahçede uyduyu görünce gözlerine inanamadı.

HEDEF, İNSANLARA YÜZLERİNİ UZAYA GÖNDERME FIRSATI TANIMAKTI
Fotoğrafları çeken Michiganlı kadın, Facebook’ta şu mesajı yayınladı: “Bu bebek gökten düştü ve bahçemize kondu. Bizim çiftlikte insan hiç sıkılmıyor! Tanrı’ya şükürler olsun ki ne evimizin üzerine düştü, ne de o sırada atlar dışarıdaydı.”
Nancy Welke, uydunun bulunduğu kutuyu açınca 2 büyük kamera ve hala çalışan ve titreme modu açık bir Samsung akıllı telefon buldu. Güney Koreli firma Samsung’un SpaceSelfie (Uzay Selfie’si) projesi kapsamındaki uydusu 16 Ekim’de balonla uzaya gönderilmişti. Hedef, insanlara yüzlerini uzaya gönderme fırsatı tanımaktı… Proje 31 Ekim’e kadar devam edecekti.

Cara Delevingne’nin Uzay Selfie’si

CARA DELEVİNGNE DE SELFİE GÖNDERMİŞTİ

Samsung Avrupa’dan Benjamin Braun “Bu proje ile kesinlikle imkan dahilindeki tüm sınırları zorluyoruz. Uzayda da olsa Samsung teknolojisi ile muhteşem şeyler yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu. İçinde uydu ve telefonun bulunduğu kutu bir balonla 20 kilometre yukarıya çıkacaktı… Balon düştüğü için şu anda konulan hedefe ulaşıp ulaşmadığı bilinmiyor.
Proje kapsamında uzaya selfie gönderenlerden biri de model ve aktris Cara Delevingne’di.

Fotoğraflar: Facebook, Instagram

BAĞLANTILI HABERLER:

SPACEX UYDUSUNUN KAMERASI, GİZEMLİ UÇAN BİR CİSİM GÖRÜNTÜLEDİ

UZAY ÇÖPLÜĞÜNE YENİ ÇÖZÜM!

ABD HAVA KUVVETLERİ, ABD UYDULARINI ELE GEÇİREBİLECEK HACKER ARIYOR