Home DÜNYA “YABANCI BİR GÜÇ ŞU ANDA ARAMIZDA DEĞİL Mİ?”
DÜNYA - 16 Temmuz 2019

“YABANCI BİR GÜÇ ŞU ANDA ARAMIZDA DEĞİL Mİ?”

Medyaya yansıyan Pentagon’un UFO dosyaları sonrası Amerika’nın 40’ıncı Başkanı Ronald Reagan’ın iki UFO deneyimi yeniden gündeme geldi.

1967-1975 arasında California Valiliği, 1981-89 yılları arasında da ABD Başkanlığı yapan eski aktör Ronald Reagan yeniden ABD medyasının gündeminde… Nedeni ise Reagan’ın tanıklarıyla birlikte yaşadığı iki UFO deneyimi…

SSCB TEHDİDİ DEĞİL, NEDEN UFOLAR

Reagan’ın ABD’nın uzay silahları programı olan Stratejik Savunma Girişimi’ni başlatmasının asıl sebebinin Soğuk Savaş ya da SSCB tehdidi olmadığını belirten kaynaklar şu iki olaya dikkat çekiyor:

‘İLK DENEYİM’ EŞİYLE BİRLİKTE

  1. Reagan, California Valisi… Eşi ile davetli oldukları Hollywood partisine doğru yola çıkarlar… 1 saat gecikirler… Davetlilerin şaşkın bakışları arasında içeri girerler. Çift oldukça gergindir. Yol kenarına iniş yapan bir UFO gördüklerini fısıldayarak davetlilere anlatırlar.
  2. 1974 yazı… California Valisi’yken seçim gezisi için Cessna tipi uçağa bindi. Pilot ve onun dışında 2 kişi daha vardı… Havalandılar. Bir süre sonra beyaz bir cisim gördüler. O tarihte zigzaglar çizerek uçacak bir cihaz yoktu. Bu olayın Reagan üzerinde ciddi etkisi oldu.

BM KONUŞMASI GİZEMİNİ KORUYOR

Ve tarih 1987…. Reagan BM’de şu tarihi konuşmayı yapar: “Eğer dünyadışı bir tehditle karşı karşıya kalsaydık dünya halkları arasındaki ayrılık ortadan kalkardı. Şimdi size soruyorum. Zaten yabancı bir güç şu anda aramızda değil mi?”

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: TWİTTER, instagram, YOUTUBE

İşte videosu:

Reagan’ın başta dönemin SSCB lideri Gorbaçov olmak üzere birçok dünya liderlerine de Dünya dışı varlıkların olabileceğini anlattığı konuşuluyor. Ve bir anekdot daha… Tarih 2009… Reagan’ın bakanlarından George Shultz’la bir TV programına katılan Gorbaçov, Reagan’la arasında geçen şu diyaloğu anlatıyor:

‘UZAYLILAR BİZE SALDIRSA SSCB YARDIM EDER Mİ?’

“Bana ‘Amerika Birleşik Devletleri dış uzaydan saldırıya uğrarsa bize yardım eder misiniz?’ diye sordu.

Hiç düşünmeden ‘Tabii ki’ dedim.

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: LinkedIN, FACEBOOK, PİNTEREST

‘Biz de’ dedi. Çok ilginçti.”

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: “2020, UZAYLILARI BULACAĞIMIZ YIL OLUR MU?”

SUPER BOWL’A UZAY REKLAMLARI DAMGA VURDU

“UZAYLILAR BELKİ DİNOZORLAR DÖNEMİNDE GELİP GİTTİ”