Home GELECEK ÇİFTSE TEKNO-ANADOLU, TEKSE İSTANBUL!
GELECEK - 11 Aralık 2019

ÇİFTSE TEKNO-ANADOLU, TEKSE İSTANBUL!

Tarihi TEKNOFEST kararı: Artık çift haneli yıllarda Anadolu’nun farklı şehirlerinde, tek haneli yıllarda ise İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin Millî Teknoloji Hamlesi’ni gerçekleştirmesi hedefiyle yola çıkan havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST, Eylül 2020’de Gaziantep’te gerçekleştirilecek. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’ndan yapılan açıklamada; “TEKNOFEST’in bundan sonra çift haneli yıllarda Anadolu’nun farklı şehirlerinde, tek haneli yıllarda ise yine İstanbul’da gerçekleştirileceği vurgulandı. TEKNOFEST, 2021’de yine İstanbul’da ziyaretçileri ile buluşacak.

BAĞLANTILI HABER: TEKNOFEST 2020 GAZİANTEP’TE

SON TEKNOFEST’E 81 İL VE 122 ÜLKEDEN KATILIM OLDU

TEKNOFEST, gençlerin geleceğin teknolojileri üzerinde çalışmalarını desteklemek için roket yarışmasından, İHA tasarım yarışmasına kadar farklı kategorilerde teknoloji yarışmaları düzenliyor. Son yapılan festivale 81 il ve 122 ülkeden 17.373 takımdan 50 bin başvuru arasından belirlenen 10 bin finalist 19 farklı kategoride düzenlenen Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmalarında yarışmıştı.

Bakan Mustafa Varank, Teknofest’te İHA uçurdu.

BAĞLANTILI HABER: İLK TÜRK UÇAN ARABASI CEZERİ TANITILDI

1 MİLYON 720 BİN ZİYARETÇİ İLE REKOR

Her yıl düzenlenen teknoloji yarışmalarına Türkiye’nin ve dünyanın dört bir tarafından gençler büyük ilgi gösteriyor. Son olarak 17-22 Eylül 2019 tarihlerinde Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen ve 1 milyon 720 bin ziyaretçi ile rekor kıran Teknofest dünyanın en büyük havacılık etkinliği oldu.

BAĞLANTILI HABER: TEKNOFEST REKORLARI ALTÜST ETTİ