Home GELECEK İNGİLTERE ‘KRALİYET UZAY GÜCÜ’ KURUYOR
GELECEK - 30 Nisan 2020

İNGİLTERE ‘KRALİYET UZAY GÜCÜ’ KURUYOR

İngiltere'den Amerika'ya nispet: "Uzay varlıklarını korumak için çok yakında Kraliyet ordusu içinde bir uzay komutanlığı kurulacak."

Büyük Britanya, Amerika’ya nispet yaparak uzayda büyük oynayacak… İngiltere uzay endüstrisinin ticaret birliği olan UKSpace‘in Başkanı Will Whitehorn, İngilizlerin uzaydaki çıkarları ve uzay varlıklarını korumak için ordu içinde bir ‘Kraliyet Uzay Komutanlığı’nın kurulacağını duyurdu. İşte sözleri:

  • “Bir Kraliyet Uzay Gücü’ne sahip olacağımız gün gelecek. Biz ya da endüstrinin istediğinden dolayı değil, bunun kurulmasının nedeni mantığı.”

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: LinkedIN, FACEBOOK, PİNTEREST

  • “Bu ülkenin geleceğini güven altına almak için uzaya milyarlarca pound yatıracaksak; bu varlıkları korumamız da gerekir. Gelecekte bizim uzay varlıklarımızı yok etmek isteyecek kötü insanlar olabilir. O nedenle bir uzay gücü kurulacak.”

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: TWİTTER, instagram, YOUTUBE

Will Whitehorn.
  • “Uzayda İngiliz şirketleri için önemli yatırım fırstları var. Onları korumamız şart. Kısa vadedeki fırsatlar, eldeki verilerimizi uzaydan korumak olabilir. Uzayda ‘server’ çiftlikleri düşünsenize. Datalarını korumak için başta bankalar olmak üzere birçok organizasyon buna para öder. İngiltere uzayda robotik cihaz yapımında da öncü olabilir.”

Mini bilgi: İngiltere’nin hedefi 2030 yılında uzay ekonomisinin yüzde 10’una sahip olmak.

Mini bilgi-2: Amerika, Aralık 2019’da Uzay Komutanlığı’nı resmen kurdu. Komutanlıkta şu an 16 bin kişi görev yapıyor.

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: POLONYA 2 BİN ASKERDEN OLUŞAN SİBERUZAY SAVUNMA GÜCÜ KURUYOR

“AY’DA MADEN ÇIKSA KİMİN OLACAK? ŞİRKETİN Mİ, ABD’NİN Mİ, İNSANLIĞIN MI?”

YENİ UZAY KOMUTANLIĞI LOGOSU, UZAY YOLU’NDAN ÇALINTI MI?