Home GELECEK SHG AIRSHOW 2020, 13 EYLÜL’DE CANLI YAYINLA EKRANLARDA OLACAK
GELECEK - 8 Eylül 2020

SHG AIRSHOW 2020, 13 EYLÜL’DE CANLI YAYINLA EKRANLARDA OLACAK

“Sivrihisar Hava Gösterileri, SHG Airshow 2020” 13 Eylül Pazar günü uydudan, TV ve sosyal medya kanallarından Türkiye ve Dünya'ya ulaşacak.

Geçen sene 56.000 seyircinin “yerinde” izlediği “Sivrihisar Hava Gösterileri, SHG Airshow 2020” 13 Eylül Pazar günü Sivrihisar Havacılık Merkezi, Necati Artan Tesisleri‘nde gerçekleşecek. Organizasyon bu yıl pandemi sebebiyle seyircisiz olarak yapılacak, 13.00- 17.00 saatleri arasında uydudan, TV ve sosyal medya kanallarından Türkiye ve Dünya’ya ulaşacak.

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: LinkedIN, FACEBOOK, PİNTEREST

Türk Hava Kuvvetleri 201. Personel Kurtarma Filo Komutanlığı paraşüt atlayışları, Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı’na bağlı helikopter gösteri ekipleri ve Jandarma Genel Komutanlığı Havacılık Başkanlığı “Jandarma Çelik Kanatlar Uçuş Gösteri Ekibi” SHG Airshow 2020’de gösterileri ile izleyenleri büyüleyecek.

Efsane Uçaklardan Hava Gösterileri

M.S.Ö. Hava ve Uzay Müzesi envanterinde bulunan “tarihi” uçaklar; Türkiye’nin uçar durumdaki en eski tayyaresi DC-3 “Turkish Delight”, efsane savaş uçağı Mustang P-51D “Ferocious Frankie”, T-6 G Texan “Happy Hour,” Antonov AN-2 ve Boeing Stearman A-75” canlı yayında muhteşem hava gösterileri yapacak.

Akrobasi Pilotları Nefesleri Kesecek

SHG Airshow’da bu sahneleri izleyeceğiz.

Dünyaca ünlü milli akrobasi pilotumuz Ali İsmet Öztürk, adrenalin dolu Mor Menekşe uçağı ile, İngiliz akrobasi pilotları Martin Lovell, Bob Pooler, Andrew James Goodall, Lee Proudfoot ile Alman pilot Gabriel Orlando Rieser da heyecan veren gösteri uçuşları sırasında yerden 9, havadan 1 ve “Kokpit İçinden” birçok kamera ile canlı görüntülenecek.

Necati Artan Kimdir?

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: TWİTTER, instagram, YOUTUBE

Artan’ın kurucusu olduğu Uçan Kuğular’ın F-86 uçakları ile o dönemde İstanbul semalarında 9 ve 12 uçakla yaptıkları gösteri büyük ilgi çekmiştir. 31 Ekim 1965’te Dolmabahçe üzerinde yapılan akrobasi gösterisi ise uzun yıllar konuşulmuştur.

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: ‘ALLAH’IM LÜTFEN ROKET ÇALIŞSIN’

ROKET NEDİR? FÜZE NEDİR? ROKET VE FÜZE ARASINDAKİ FARK NEDİR?

‘UZAY SAVAŞLARININ KAZANANI OLMAZ’