Home GELECEK SWISS SCIENTIFIC SCHOOL KAPILARINI 2020’DE TÜRK ÖĞRENCİLERİNE AÇIYOR
GELECEK - 15 Eylül 2019

SWISS SCIENTIFIC SCHOOL KAPILARINI 2020’DE TÜRK ÖĞRENCİLERİNE AÇIYOR

İsviçre Bilim Okulları, Türk öğrencileri de bünyesine katmak için İstanbul Bomonti Ada'da 20-22 Eylül tarihlerinde düzenlenecek Swiss Days'de Türk öğrencilerle buluşacak.

Dubai’de 2015 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Swiss Scientific Boarding School, 2020 yılında Türkiye’den 5 öğrenciyi bünyesine katacak. İlk kez kayıtlarında Türkiye’yi hedef alan okul, ilk Türk öğrencilerine eğitim vermeye 2020 eğitim öğretim yılında başlayacak.

DEĞERLENDİRME DUBAİ’DE YAPILACAK

Genç üniversiteli adaylarının Türkiye’de kayıt olarak girebilecekleri yetenek sınavların değerlendirmeleri Dubai’de yapılacak. Sınav sonucu yüksek değerlendirme alan öğrenciler; Dubai’de İsviçre eğitimi almaya hak kazanacak.

TÜRK YETKİLİ: “BU, AÇIKÇA BİR DEVRİM”

Konuyla ilgili konuşan danışmanlık şirketinden Burçin Önal, Türkiye’nin pilot ülke seçilmesiyle ilgili olarak şunları söyledi: “Bu eğitim dünyasında açıkça bir devrim. İsviçre okulları genellikle kendi okul not ortalamalarını yüksek tutacak öğrenciler seçer. Türkiye’den kayıt alan İsviçre okullarının kazandığı başarılı öğrenciler nedeniyle bu sene ilk kez Türk öğrenci kontenjanı Swiss Scientific Boarding School’da açıldı. Bu da yeni dönemde Türkiye’nin çok daha başarılı okullara öğrenci yerleştireceğini bize gösteriyor. Bu sene bu okul için beş yüzden fazla başvuru alacağımızı tahmin ediyoruz. Dubai hem konumu hem de barındırdığı şartlar nedeniyle özellikle bilim ve finans alanında eğitim alan gençler için oldukça avantajlı bir ülke.”