Home GELECEK TEKNOFEST DRONE ŞAMPİYONALARINA BAŞVURULAR BAŞLADI
GELECEK - 27 Aralık 2022

TEKNOFEST DRONE ŞAMPİYONALARINA BAŞVURULAR BAŞLADI

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen Drone Şampiyonası ve World Drone Cup için başvurular başladı.

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen TEKNOFEST Drone Şampiyonası ve World Drone Cup için başvurular başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı onayı ile ülkemizde 2017 yılından bu yana düzenlenen, 2019 yılından itibaren de TEKNOFEST kapsamına alınan STM yürütücülüğünde düzenlenen TEKNOFEST Drone Şampiyonası havada büyük bir rekabete sahne oluyor. Türkiye Hava Sporları Federasyonu, İnsansız Hava Araçları Branşı bünyesinde, Gençlik Spor Bakanlığı İl Müdürlükleri tarafından verilen sporcu lisansına sahip tüm kişiler, TEKNOFEST Drone Şampiyonası’na bireysel başvuru ile katılabiliyor.

Türkiye Drone Şampiyonası için son başvuru tarihi 15 Ocak 2023, World Drone Cup için son başvuru tarihi ise 01 Şubat 2023 olarak açıklandı.

Bu yıl yine 3 etaptan oluşacak olan TEKNOFEST Drone Şampiyonası’nın birinci etabı 02-05 Mart tarihlerinde İzmir’de, ikinci etabı 16-19 Mart tarihlerinde Ankara’da gerçekleşecek.

Yarışma 02-05 Mayıs’ta

İki etap sonucunda en iyi puanı alan sporcular TEKNOFEST 2023 İstanbul’da gerçekleşecek olan Büyük Final’de yarışmaya hak kazanacak. Dereceye giren sporculardan birinciye 30.000 TL, ikinciye 20.000 TL, üçüncüye ise 10.000 TL ödül takdim edilecek. Ayrıca TEKNOFEST Drone Şampiyonası Büyük Final yarışının birincisi yine TEKNOFEST 2022 kapsamında düzenlenecek olan World Drone Cup’ta ülkemizi temsil edecek.

Dünyadan en fazla ülkenin ve en fazla sporcunun katıldığı yarışmaya bu yıl yine rekor sayıda başvuru bekleniyor. Yarışma 02-05 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak. Dereceye giren birinci 80.000 TL, ikinci 60.000 TL, üçüncü ise 40.000 TL para ödülü kazanacak.

BAĞLANTILI HABERLER: TEKNOFEST’TE UÇUŞ ŞÖLENİ

METAVERSE’DE KOKU ALABİLECEK MİYİZ?

UZAY ATAĞI: “GÜNEŞ’İ BATMAYAN ŞİRKET OLACAĞIZ”