Home GELECEK “VEGAN OL, DÜNYA’YI KURTAR” DEDİ, OLAY OLDU
GELECEK - 21 Ekim 2019

“VEGAN OL, DÜNYA’YI KURTAR” DEDİ, OLAY OLDU

Formula 1 pilotu Lewis Hamilton'ın, Dünya'yı kurtarmak için Twitter takipçilerine "Vegan olun" diye akıl vermesi ortalığı karıştırdı.

Hazırlayan: Berna JOLLIFFE

Formula 1‘in İngiliz pilotu Lewis Hamilton, sosyal medyada bir açıklama yaptı. Öyle bir tepki geldi ki, eminiz ki “Keşke yapmasaydım” demiştir. Ne dedi… İngiliz pilot Lewis Hamilton, Dünya’nın kurtulması için sosyal medyada “İnsanlar vegan olmalı” deyine tiye alındı, dalga geçildi, yorumlar dikkat çekti.

İngiliz pilot önce instagram hikayesinde “Dünya berbat bir yere gidiyor. Dünya’yı yöneten liderler ya eğitimsiz ya da çevreyle çok da ilgilenmiyorlar” diye mesaj verdi. Bu mesaj alkışlarla karşılandı.

BAĞLANTILI HABER: DÜNYA’NIN OKSİJEN SEVİYESİNİ HAYVANLAR MI KONTROL EDİYOR?

Belli ki, alkışlar Formula 1’de yarışan ilk siyâhi pilot olan Lewis Hamilton’u ‘gaza getirdi’ ki, İngiliz pilot bu kez Twitter’a geçti. Lewis Hamilton attığı twitte takipçilerine “Dünya’yı kurtarmak için vegan olmalısınız” dedi… Demez olaydı, tepkiler yağdı… İşte o tepkiler:

Lewis Hamilton “Vegan olun” dedi, ortalık karıştı.

“O JETTE UÇSUN, BİZ TAVUK/ET YEMEYELİM”

  • “Diyene bak! 25 milyon sterlinlik özel jeti var. Yarışacak arabaları var.”
  • “13 milyon sterlinlik araba koleksiyonu olan adam mı diyor bunu?”
  • “Lewis senin 3 milyon sterlinlik yatın yok mu senin?”
  • “Jet sayesinde vergiden muaf ol. Yakıta da Malezyalı Petronas sponsor olsun. Ama Lewis güzel twit atmışsın!”
  • “O jette uçsun ama biz tavuk yemeyelim.”
  • “Dünya batıyor, siz et yemeyin, Lewis jetle uçsun!”

BAĞLANTILI HABER: BM RAPORU: “1 MİLYON TÜR YOK OLMA TEHLİKESİYLE KARŞI KARŞIYA”

LEWIS HAMİLTON KİMDİR?

Bakın Vikipedi, İngiliz pilotu nasıl tanıttı… “Daha 9 yaşındayken Mercedes-Benz Genç pilot yetiştirme programını imzalayan pilot. Formula Renault, Formula 3, GP2 serilerinde şampiyonluğa ulaşmıştır Formula 1 kariyerinin ilk dokuz yarışında kürsüye çıkmayı başaran McLaren Mercedes takımının İngiliz pilotu Lewis Hamilton, Bahreyn Grand Prix’sinde elde ettiği ikincilik sonrası, ilk dokuz yarışında da podyuma çıkarak tarihe geçmiştir. Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri  Formula 1 kariyerinin ilk yılında birinci olarak büyük başarı göstermiştir 2007 yılında 1 puan farkla 109 puanla formula 1 sezonunun ilk yılında ikinci olmayı başarmıştır.”

BAĞLANTILI HABER: ‘ASTRONOTLAR, MÜSLÜM VE BEN FERO DİNLESİN’

“2008 formula 1 yarışında 98 puan toplayarak Massa’nın 1 puan önünde şampiyon olmuştur ve formula 1 tarihinde en genç (bu rekor daha sonra 2010 sezonunda Sebastian Vettel tarafından kırıldı) ve ilk siyahi şampiyon pilot unvanını elde etmiştir. 2012 sezonu ortalarında Vodafone McLaren Mercedes ‘ten ayrılacağı spekülasyonları ortaya çıkmasıyla birlikte 28 Eylül 2012 tarihinde Mercedes GP ile 3 senelik anlaşma imzaladığı açıklanmıştır. 2014 sezonunda kariyerinin 2. şampiyonluğunu kazanmıştır. Hamilton 29 Ekim 2017 tarihinde koşulan Meksika GP’sini 9. olarak tamamlayarak 2017 Formula 1 dünya pilotlar şampiyonluğunu sezon tamamlanmadan 2 yarış önce ilan etmiştir ve 4. pilotlar şampiyonluğuna ulaşmıştır.” 

BAĞLANTILI HABER: SOKAK RÖPORTAJI: “MARS’A ESKİ EŞİMİ GÖNDERİRDİM, BETER OLSUN, ÖLSÜN AÇLIKTAN”