Home GÜNEŞ SİSTEMİ ELON MUSK’TAN GAF: ‘MARS’ DEDİĞİ ‘AY’ ÇIKTI!
GÜNEŞ SİSTEMİ - 14 Mart 2020

ELON MUSK’TAN GAF: ‘MARS’ DEDİĞİ ‘AY’ ÇIKTI!

Milyarder Elon Musk kaş yapayım derken göz çıkardı. Mars diye yayımladığı fotoğraf Ay çıkınca Twitter'da alay konusu oldu.

Uzay taşımacılık şirketi SpaceX’in patronu milyarder Elon Musk’ın Kızıl Gezegen Mars aşkını ağır sultan duydu… Son 2 yıldır Mars’ın kolonileşmesi gerektiğini, bu yönde çalışmaları olduğunu anlatıp duran Elon Musk büyük bir gafa imza attı. Ciddi bir Twitter kullanıcısı olan Elon Musk, “Occupy Mars” (Mars’ın İşgali) dediği bir tweet attı. Yanına da ‘Mars’ dediği bir fotoğraf bastı.

BAĞLANTILI HABER: ELON MUSK, MARS’I 1000 ROKETLE FETHEDECEK!

Ancak Twitter aleminin ‘acımasız’ kalemleri Elon Musk’ın hatasını çok geçmeden yakaladı. Ve tweetin altına başladılar dalga geçtikleri mesajlar döşemeye… Çünkü Elon Musk’ın Mars diye bastığı fotoğraf ‘Kanlı Ay’ fotoğrafıydı. Milyarderi uyaranlardan biri de ünlü astrofizikçi Neil deGrasse Tyson oldu: “Elon, Mars fotoğrafının aslında Ay Tutulması sırasında çekilen Ay’ın fotoğrafı olduğunu bildiğini farz ediyorum!”

BAĞLANTILI HABER: 1.8 MİLYAR PİKSEL! 1000 FOTOĞRAF! MARS’IN EN İYİ PANORAMA FOTOĞRAFI

Çok geçmedi, Elon Musk da hata yaptığını itiraf etti: “Telefonumda ufak bir görsel arama yaptım. Ve ne olduğunu kontrol etmeden o fotoğrafı yayımladım.”

BAĞLANTILI HABER: “MARS’A 5 GÜNDE GİDEBİLİRİZ!”