Home GÜNEŞ SİSTEMİ MI6’İN ESKİ BAŞKANI: “UZAYLILAR VAR”
GÜNEŞ SİSTEMİ - 31 Ekim 2019

MI6’İN ESKİ BAŞKANI: “UZAYLILAR VAR”

İngiltere'nin dış istihbarattan sorumlu teşkilatı MI6’in eski patronu Sir John Sawers "Uzaylılar var, bu koca evrende yalnız olamayız" dedi.

Dünyadaki istihbarat örgütlerinden emekli olan ya da ayrılanlar tek tek uzayla ilgili konuşmaya başlıyor. Uzayla ilgili konuşan son kişi Sir John Sawers oldu. İngiltere’nin dış istihbarattan sorumlu teşkilatı MI6’in eski başkanı net konuştu: “Bence uzaylılar var ve bu devasa kainatın bir yerlerindeler. ‘Yaşam yalnızca Dünya’da var’ demek çok sıra dışı olur.”

John Sawers

“BENCE YALNIZ DEĞİLİZ”

Geçtiğimiz günlerde İngiltere’nin başkenti Londra’daki “Dijital Dönüşüm EXPO”sunda açıklamalarda bulunan MI6’in eski başkanı Sir John Sawers “Bence yalnız değiliz. Hatta Güneş Sistemi’nde bile Dünya tektir demek sıradışı olur. Hatta daha da ileri gidelim… Bence bu dünyada olan hiçbir şey tek değil” dedi.

İNGİLİZLERİN YÜZDE 52’Sİ DE AYNI DÜŞÜNÜYOR

İşin ilginç yanı İngiliz halkı da MI6’in eski başkanı gibi düşünüyor. İngilizlerin yüzde 52’si, 2009- 2014 yılları arasında MI6’I yöneten eski istihbarat şefi Sir John Sawers gibi düşünüyor: “Bir yerlerde hayat var.”

HÜKÜMETİN UZAYLILARLA GÖRÜŞTÜĞÜNÜ SAKLADIĞINA İNANILIYOR

Uzayda bir yerde hayat olduğuna inanan Almanlar’ın oranı yüzde 56 iken, ABD’lilerin oranı ise yüzde 54. Her 5 İngilizden biri ise hükümetin uzaylılarla olan görüşmeleri sakladığına inanıyor.

Fotoğraflar: Freepik, BP