Home GÜNEŞ SİSTEMİ RUSLAR VENÜS’TE ‘HAREKET EDEN BİR ŞEY’ TESPİT ETMİŞ!
GÜNEŞ SİSTEMİ - 20 Nisan 2020

RUSLAR VENÜS’TE ‘HAREKET EDEN BİR ŞEY’ TESPİT ETMİŞ!

Arşivlerdeki gizlilik kararı kalktı: Bir Rus bilim adamına göre, Sovyetler Birliği 40 yıl önce Venüs'te "hareket eden bir şey" keşfetmiş!

Venüs’te hayat var mı? Yıllardır sorulan bir sorudur bu… Sovyetler Birliği galiba bu sorunun cevabını biliyor. En azından Leonid Ksanfomaliti isimli Rus bilim insanına göre durum bu… Rus bilim insanının Solar System Research adlı dergiye yazdığı makaleye göre, 1981’de fırlatılan ve 1 yıl sonra Dünya’nın ikizi Venüs’ün atmosferine ‘konan’ Venera 13 ilginç fotoğraflar çekti.

RUSLAR: “YENGEÇ GİBİ BİR ŞEY”

İşte “NASA’nın Açıklanamayan Dosyaları” adlı belgesele de konu olan iddia: “Sovyet sondası Venera 13, Venüs’e ulaştıktan sonra kameralarla kaplı bir keşif aracı gezegenin yüzeyine inmeyi başardı. Araç fotoğraflar çekip gönderdi. Fotoğraf karelerinde bir şey dikkat çekiyordu.”

NASA: “LENS KAPAĞIDIR”

“Aracın hemen önünde yengeçe benzeyen bir şey vardı. Bir başka karede ise o şey biraz daha ilerde görülüyordu. Yani hareket ediyordu. Sovyetler bu bilgiyi gizleme kararı aldı. 30 yıl sonra Leonid Ksanfomaliti bu fotoğrafları arşivden çıkardı.” NASA yetkilileri ise bu iddiaya biraz şüpheyle yaklaşıyor. Ve bunun kameranın lens kapağı olabileceğini söylüyor.

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: ‘İSA, VENÜS’LÜ UZAYLI’ DİYEN TARİKAT

“VENÜS’TE AKTİF YANARDAĞLAR VAR”

DÜNYA’YA EN YAKIN GEZEGEN HANGİSİ? İPUCU: VENÜS DEĞİL!