Home GÜNEŞ SİSTEMİ SOYUZ MS-15 ULUSLARARASI UZAY İSTASYONU’NA ULAŞTI
GÜNEŞ SİSTEMİ - 26 Eylül 2019

SOYUZ MS-15 ULUSLARARASI UZAY İSTASYONU’NA ULAŞTI

Rus kozmonot Oleg Skripoçka, NASA astronotu Jessica Meir ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden Hazzaa El Mansoori’yi taşıyan Soyuz MS-15 Uluslararası Uzay İstasyonu’na ulaştı.

Kazakistan’daki Baykonur Uzay Üssü’nden fırlatılan Rus kozmonot Oleg Skripoçka, NASA astronotu Jessica Meir ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden Hazzaa El Mansoori’yi götüren MS-15 kapsülü başarıyla Uluslararası Uzay İstasyonu’na (UUİ) kenetlendi. Hazzaa El Mansoori için “Helal Mönü” taşıyan Soyuz MS-15’deki ekip Uluslararası Uzay İstasyonu’nda farklı görevlerde bulunacak.

Uluslararası Uzay İstasyonu’nda yeni ekiple hatıra fotoğrafı

UUİ’Yİ 239 ASTRONOT ZİYARET ETTİ

Oleg Skripoçka, Jessica Meir ve Hazzaa El Mansoori’nin de gelişiyle Uluslararası Uzay İstasyonu’nu 19 farklı ülkeden 239 astronot ziyaret etmiş oldu. Bugüne kadar ABD’den 151, Rusya’dan 47, Japonya’dan 9, Kanada’dan 8, İtalya’dan 5, Fransa’dan 4, Almanya’dan 3, Belçika’dan 2, Almanya, İsveç, Brezilya, Danimarka, Kazakistan, İspanya, Malezya, Güney Afrika, Güney Kore ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden de 1’er kişi Uluslararası Uzay İstasyonu’nu ziyaret etti.

Uluslararası Uzay İstasyonu’nu ziyaret eden astronotların ülkeleri

Soyuz MS-15 yola çıktı

Uzaya giden helal mönü

Fotoğraflar: Twitter, NASA