Home MARS “MARS’A HAYAT VERMEK İÇİN ASTEROİT ÇARPTIRALIM”
MARS - 21 Nisan 2020

“MARS’A HAYAT VERMEK İÇİN ASTEROİT ÇARPTIRALIM”

Milyarder Elon Musk'ın 4 yıl önceki "Nuke Mars" çıkışı, astronominin popüler ismi Neil deGrasse Tyson'a da ilham oldu.

Ah Elon Musk, ah! Bunlar hep senin başının altından çıkıyor. Uzay insanı, milyarder Elon Musk 4 yıl önce “Nuke Mars” yani “Mars’a nükleer bomba atalım” dediğinde ona deli dediler… Elon Musk’ın uzay taşımacılık şirketi SpaceX, füze fırlatlamalarını çatır çatır yapınca; “Deli” yorumları “Dali” yorumlarına döndü! Mars’ta insanların yaşayabilmesi için milyonlarca yıl gerekiyor. Oysa Elon Musk nükleer bomba derken gezegeni hızlıca ısıtıp “Dünya’laştırmak”tan bahsediyordu.

“KUYRUKLU YILDIZ DA OLUR”

NASA’yla aynı yılda ‘doğan’ Neil deGrasse Tyson.

İşte bu çıkış, 4 yıl sonra popüler bilimin önde gelen ismi Neil deGrasse Tyson’a ilham oldu. Joe Rogan’ın podcast’ine katılan ünlü astrofizikçi Kızıl Gezegen’e koloni yığmak için planı anlattı: “Mars’ı ısıtmak ama aynı zamanda biyokimyayı korumak istiyorsak tabii ki tohum atıp beklemeliyiz. Beklemek istemiyorsak, onu hemen uyandırmalıyız. Uyanırsa da “Dünya’laştırırız.”

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: TWİTTER, instagram, YOUTUBE, LinkedIN, FACEBOOK, PİNTEREST

“Mars yüzeyinin hemen altında su olabileceğini düşünüyoruz. Yani Mars’a su götürmemize gerek yok. Bir asteroiti Mars’a çarptırabiliriz. Ya da bir kuyruklu yıldızı… Ki suya kavuşalım. Her yerde kuyruklu yıldızlar var. Ya biz yaparız ya da bir kuyruklu yıldız ya da asteroritin çarpmasını bekleriz. Çünkü tam da onların atış alanındayız. O nedenle yapmamız gereken, birini bulup yönlendirmek.”

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: “MARS’A 5 GÜNDE GİDEBİLİRİZ!”

“ELON MUSK’IN MARS PLANLARI HAYAL ÜRÜNÜ”

MARS’LA İLGİLİ 6 BÜYÜK GİZEM