Home GELECEK “MARS’A YERLEŞECEK İLK İNSAN ELON MUSK OLACAKTIR”
GELECEK - MARS - 18 Mart 2020

“MARS’A YERLEŞECEK İLK İNSAN ELON MUSK OLACAKTIR”

Spacemag Türkiye takipçileri Richard Dinan ismini hemen hatırlayacaktır. Nükleer füzyon roket pervane üreticisi Pulsar Fusion şirketinin CEO’su olan Richard Dinan geçtiğimiz hafta ‘yıldızlararası bankacılık’ teorisiyle gündem olmuştu. İddiasına göre gelecekte insanlar para kullanmayacak, gezegen alıp satacaktı. Richard Dinan iddialarına bir yenisini daha ekledi.

BAĞLANTILI HABER: “YILDIZLARARASI BANKACILIK BAŞLAYACAK, GEZEGEN ALIP SATACAĞIZ”

İddiası bu kez Kızıl Gezegen Mars ve uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in patronu milyarder Elon Musk’la ilgili… Mars’ta kolonileşme hayalini hiçbir zaman saklamayan Elon Musk, Mars’ta yaşayacak ilk insan olabilir mi? Richard Dinan’a göre “Kesinlikle evet.”

BAĞLANTILI HABER: “ELON MUSK’IN MARS’I FETHİ UZAYLILARI ÖLDÜREBİLİR”

Richard Dinan.

İşte Richard Dinan’ın sözleri: “İlk Marslılar… Mars’a ilk yerleşecek olanlar… İlk yerleşen kesinlikle Elon Musk olur. Ama unutmamalı. Orada olduğunuzda kafanıza göre dönemezsiniz. Çünkü Kızıl Gezegen’den buraya 26 ayda bir, Dünya ile Mars’ın en yakın olduğu zaman, gelebilirsiniz.”

BAĞLANTILI HABER: MARS-1: KOMŞUMUZUN EN GÜZEL FOTOĞRAFLARI

“Mars’a yaşamak, buz gibi çölde yaşamak gibi… Dünya’ya da ancak yörüngeleri bekleyerek dönebilirsiniz. Gezegenlerarası ilk insan olma fikri gerçekten çok heyecan verici ama… Ben Mars’tan internet konuşmaları yapmak istiyor muyum, emin değilim! Çok eğlenceli olmasa gerek.”

TIKLA, FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ET, KAİNATTAN HABERİNİZ OLSUN.