Home MARS MARS’IN UYDUSUNDAKİ SARI BÖLGE ‘UZAYLI ÜSSÜ’ MÜ?
MARS - 21 Mart 2020

MARS’IN UYDUSUNDAKİ SARI BÖLGE ‘UZAYLI ÜSSÜ’ MÜ?

Eski NASA astronotu Buzz Aldrin'in "Mars'ın uydusu Phobos'ta sıradışı bir yapı var" dediği bölgenin fotoğrafı yayımlandı.

Yukarıdaki videodaki kişi eski NASA astronotu Buzz Aldrin… Ay’a adımını atan ikinci insan… Video da 7 önce verdiği bir röportaj… 28’inci saniyesinden itibaren, Buzz Aldrin’in ağzından şu cümleler dökülüyor: “İnsanlığın gidemediği yerlere cesaretle gitmeliyiz. Kuyrukluyıldızların arasından uçalım, asteroitleri ziyaret edelim, Mars’ın uydusuna gidelim. Orada yekpare anıt (monolit) var. Mars’ın etrafını 7 saate bir dönen bu patates şeklindeki uydunun üzerinde sıradışı bir yapı… İnsanlar onu keşfettiğinde ‘Kim bunu buraya koydu?’ diye soracaklar. Kainat onu oraya yerleştirdi.”

Buzz Aldrin’in bahsettiği Mars’ın uydusu Phobos…

Phobos, Mars’ın 2 uydusundan büyük olanı.

Bahsettiği bu tek parça anıt yıllardır tartışma konusuydu. Olabilir miydi böyle bir şey? Avrupa Uzay Ajansı ESA’nın Phobos görüntülerini inceleyen bir kişi, “Buzz Aldrin’in bahsettiği monolitin içinde olduğunu iddia ettiği” üssü bulduğunu iddia etti. Kendisini UFO avcısı olarak isimlendiren Scott Waring, siyah fotoğraftaki sarı görüntünün yekpare anıtın olduğu, Dünya dışı varlıkların kurduğu üs olduğunu öne sürdü:

Bu sarı bölge, Buzz Aldrin’in bahsettiği ‘Patates şeklindeki Phobos’taki sıradışı yapı’ mı?

PHOBOS’UN 5’TE 1’İ BÜYÜKLÜĞÜNDE

ESA bu fotoğrafı 6 Aralık 2016’da yayımladı. Yani Phobos’tan gelen son görüntü. Uydunun yarıçapı 11 km. Monolit’in olduğu yeri ölçtüğümüzde Phobos’un 5’te 1’i büyüklüğünde olduğunu görüyoruz. Yaklaşık 2.2 km… Çok büyük. Buzz kesinlikle haklı.” Hazırlayan: Burcu ERGÜL

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: MARS’IN UYDUSUNUN EN NET FOTOSU

SPACEMAG TÜRKİYE’NİN YOUTUBE KANALINA ABONE OLMAK İÇİN TIKLATIN.

MARS’TA EN İYİ HANGİ SPOR YAPILIR?