Home MARS NASA 8 AY KARANTİNADA KALACAK ADAYLAR ARIYOR
MARS - 26 Mayıs 2020

NASA 8 AY KARANTİNADA KALACAK ADAYLAR ARIYOR

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) uzay çalışmaları için 8 ay boyunca karantinada kalacak adaylar arıyor.

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Mars ve Ay görevlendirilmek üzere sekiz ay sosyal izolasyon çalışmalarında bulunacak ABD vatandaşları aradığını duyurdu.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını bir çok sektörde olduğu gibi uzay araştırmalarında da değişikliğe gidilmesine neden oldu.

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: TWİTTER, instagram, YOUTUBE

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’nin (NASA) sekiz aylık sosyal izolasyonda kalacak kişilerin astronotların Mars görevlerinde karşılaşacakları çevresel faktörleri deneyimleyecek.

İNGİLİZCE VE RUSÇA ŞARTI

Rusya’daki bu laboratuvarda kalacak kişilerin, 30 ila 55 yaş arasında olması ve İngilizce ile Rusçayı akıcı konuşmaları bekleniyor. Aranan kriterler arasında adayların akademik derecesi olması ve askeri eğitimlerinin bulunması gerekiyor.

Göreve seçilecek kişilerin, uzay mekiği ortamında yaşayarak gelecekteki uzay görevlerinde karşılaşılacak durumları deneyimlemeleri bekleniyor.

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: LinkedIN, FACEBOOK, PİNTEREST

Sosyal izolasyonun araştırmacılar için önemli veriler sağladığını kaydeden araştırmacı Thomas Williams, izolasyon ortamında ortaya çıkan psikolojik ve stresin uzay görevlerinin başarılı olmasında büyük rolü olduğunu ifade etti.

NASA, bu çalışmayla uzaya gidecek astronotların performansı ve sağlığı hakkında önemli bulgular elde edeceklerini belirtti.

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: OSMANLI DÖNEMİ KARANTİNA MERKEZİ: TAHAFFUZHÂNE

KARANTİNA YÜZÜNDEN KÖPEĞİNİ DRONE’LA GEZDİRDİ

‘UZAYLILAR BİZİ GÖRMEZDEN Mİ GELİYOR?’