Home UZAYONOMİ 2020’NİN İLK ÇEYREĞİNDE EN ÇOK GALAXY A51 SATILDI
UZAYONOMİ - 6 Haziran 2020

2020’NİN İLK ÇEYREĞİNDE EN ÇOK GALAXY A51 SATILDI

Strategy Analytics raporu: 2020 yılının ilk çeyreğinde küresel çapta en çok satan Android telefon Samsung Galaxy A51 oldu.

Strategy Analytics tarafından yayınlanan rapora göre akıllı telefon sevkiyatları dünya genelinde bu yılın ilk çeyreğinde 275 milyon adede ulaşırken toplam sevkiyatlar içerisinde Android telefonların pazar payı ise yüzde 86 oldu. Aynı rapora göre, 2020 yılının ilk çeyreğinde dünyada en çok satan Android telefon Galaxy A51 olurken Galaxy S20+ liste içinde premium segmentte yer alan tek akıllı telefon oldu.

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: LinkedIN, FACEBOOK, PİNTEREST

A51.

Koronavirüs salgını her sektörü etkilediği gibi akıllı telefon pazarını da etkiliyor. Strategy Analytics tarafından yayınlanan son rapora göre salgın koşullarına rağmen akıllı telefon sevkiyatları dünya genelinde 275 milyon adete ulaştı. Toplam sevkiyatlar içerisinde Android telefonların pazar payının ise yüzde 86 olduğunun kaydedildiği aynı rapora göre, Android akıllı telefon sevkiyatlarında Samsung Galaxy A51 tek başına toplam 6,8 milyon adet satış rakamı ile dünyada ilk sırada yer aldı. Ayrıca yayınlanan dünya sıralaması listesinde Samsung Galaxy A10s ve Galaxy A20s cihazları da ilk 6 içerisinde yer alırken Galaxy S20+ aynı listede premium segmentte yer alan tek akıllı telefon oldu.

ORTA SEGMENTİN AMİRAL GEMİSİ

A51.

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: TWİTTER, instagram, YOUTUBE

Rapora göre 2020 yılının ilk çeyreğinde Dünya çapında Android akıllı telefonlar arasında en çok satan ürün Samsung Galaxy A51 oldu. Orta segmentte amiral gemisi performansı sunan akıllı telefon modeli Galaxy A51, gösterdiği başarı ile rakiplerini geride bırakmış bulunuyor. Performans ve kamera yetenekleriyle ön plana çıkan Galaxy A51, akıllı telefon pazarında en çok satış oranına ulaşarak tüketiciler tarafından en çok tercih edilen ürün oldu.

PREMİUM SEGMENTTE GALAXY S20+

Dünya genelinde en çok tercih edilen ürünlerin öne çıktığı rapora göre, en çok satan Galaxy A51’in yanı sıra dünya sıralaması listesinde premium segmentte yer alan tek akıllı telefon olma başarısını gösteren ürün ise Samsung Galaxy S20+ oldu. Samsung’un amiral gemisi akıllı telefonu gösterdiği performans ile tüketicilerin beğenisini toplamış durumda. Hazırlayan: Sezi Meriç DEMİRARSLAN

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: SAMSUNG’DAN “GOOGLE” AÇIKLAMASI

SONUNDA 20 DOLARLIK KAPAKLI TELEFONU BIRAKTI, iPHONE’A GEÇTİ!

TÜRKİYE’DE CEP TELEFONU ABONE SAYISI 80 MİLYONU GEÇTİ