Home UZAYONOMİ ÇİN’DEN HİNDİSTAN’A HUAWEI UYARISI: “KARŞILIK VERİRİZ.”
UZAYONOMİ - 24 Ağustos 2019

ÇİN’DEN HİNDİSTAN’A HUAWEI UYARISI: “KARŞILIK VERİRİZ.”

5G altyapısı için hazırlık yapan Hindistan'a uyarı: "ABD'den dolayı Huawei'yi engellerseniz, Çin'deki Hint firmalarına misilleme yaparız."

Amerika’nın baskısı, Afrika’daki casusluk suçlamaları derken, Çin telekom devi Huawei’yle ilgili bir iddia da Hindistan’la ilgili geldi. Ülkenin önde gelen teknoloji haber sitesi Gadgetsnow’un haberine göre, Çin Hindistan’ı Huawei için uyardı.

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: LinkedIN, FACEBOOK, PİNTEREST

ABD Başkanı Donald Trump’ın geçtimiz Mayıs ayında Çin adına bilgi toplamakla suçlayıp kara listeye aldığı, Pekin-Washington arasında krize neden olan Huawei’yle ilgili iddia şu:

“UZAK TUTULMAMALI”

Vikram Misri

Tarih 10 Temmuz 2019. Çin’deki Hindistan Büyükelçisi Vikram Misri, Çin Dışişleri Bakanlığı’na davet edildi. Toplantıda Çinli yetkililer açık bir şekilde “Amerika’nın baskısı nedeniyle Huawei’yi ülkenin 5G altyapı ihalelerinden uzak tutulmaması gerektiği” belirtildi.

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: TWİTTER, instagram, YOUTUBE

Sitenin haberi şöyle devam etti: “Ardından da tehdit geldi. Böyle bir şey olursa, Çin’deki Hint firmalarına misilleme yaparız.” Ne Hindistan ne de Çin Dışişleri Bakanlıkları iddiayla ilgili açıklama yapmadı. 

Editörün notu: Çin ekonomisindeki Hint etkisi fazla değil. Sadece Infosys, TCS, Dr Reddy’s Laboratories, Reliance Industries ve Mahindra & Mahindra adlı şirketler imalat, finans ve sağlık konularında hizmet veriyor.

Hazırlayan: Eren Selçuk

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: ÇALIŞANLARINA 388 MİLYON DOLAR DAĞITTI

EN GENÇ SERİ GİRİŞİMCİ ANKARA’DA

ÇİN’DE ‘HAVA TAKSİ’ DÖNEMİ BAŞLIYOR