Home UZAYONOMİ İLK UZAY OTELİ MÜŞTERİLERİNİ 2027’DE AĞIRLAYACAK
UZAYONOMİ - 2 Mart 2021

İLK UZAY OTELİ MÜŞTERİLERİNİ 2027’DE AĞIRLAYACAK

İnşaası 2025'te başlayacak olan Voyager İstasyonu'na kurulacak olan uzay oteli ilk ziyaretçisini 2 yıl sonra ağırlayacak.

Dünya’nın alçak yörüngesinde yer alacak otelin inşaası heyecan uyandırdı.

İlk uzay oteli ziyaretçilerini 2027´de ağırlayacak…

ABD’de faaliyet gösteren The Gateway Vakfı´na bağlı Orbital Assembly Corporation (OAC) tarafından geliştirilen Voyager İstasyonu‘na kurulacak otel, ilk müşterilerini 2027’de ağırlayacağı açıklandı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) faaliyet gösteren The Gateway Vakfı´na bağlı Orbital Assembly Corporation (OAC) tarafından geliştirilen Voyager İstasyonu’na inşa edilecek olan otel, ilk müşterilerini 2027 yılında ağırlayağı duyuruldu.

İNŞAAT 2025’TE BAŞLIYOR

400 kişi kapasiteli otelin içerisinde birden fazla restoranın yanı sıra sinema, spor salonu, bar ve spa da yer alacak. 2027’de açılacak olan projenin inşaası 2025 yılında başlanacak.

Uzayda konaklama ile ilgili yeni gelişme yaşandı.

Otelin bazı kapsüllerinin uzay araştırmaları için Amerikan Uzay ve Havacılık Ajansı´na (NASA) ve Avrupa Uzay Ajansı´na (ESA) satılabileceği de öngörülüyor.

Otelin maliyeti ve gecelik konaklama ücretine dair bilgi paylaşılmazken, proje Alman fizikçi Wernher von Braun, tarafından önerildi.

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: BUGÜNE KADAR UZAYA GÖNDERİLEN EN ACAYİP ŞEYLER NELER?

CONTACT: DÜNYA’YA GİZEMLİ BİR MESAJ GELİR VE…

SATÜRN’DE ŞU AN SAAT KAÇ? ARTIK BİLİYORUZ!