Home UZAYONOMİ KORDSA, CAMX 2019 FUARINA KATILDI
UZAYONOMİ - 7 Ekim 2019

KORDSA, CAMX 2019 FUARINA KATILDI

ABD’de uzay ve havacılık sektörünün stratejik tedarikçileri arasında yer alan Kordsa, sektörün önemli buluşması CAMX 2019 fuarına katıldı.

Her yıl dünya genelinde kompozit ve ileri malzeme sektöründen temsilcileri bir araya getiren CAMX Expo 2019, bu yıl 23-26 Eylül tarihleri arasında dünya genelinden yaklaşık 600 katılımcıyı ağırladı. Bunlardan biri de uzay ve havacılık sektörünün stratejik tedarikçileri arasında yer alan Kordsa’ydı. Kordsa, uzay ve havacılık üssü konumunda olan ve stratejik bir pazar olarak belirlediği Kuzey Amerika’da düzenlenen fuarda ileri teknoloji kompozit ürünlerini tanıttı.

TEKNOLOJİ KOMPOZİT ÜRÜNLERİNİ TANITTI

Kordsa fuarda, 2018 yılında satın alarak bünyesine kattığı dünyanın önde gelen uzay ve havacılık sektörü markalarının stratejik tedarikçilerinden olan Fabric Development Inc. ve Textile Products Inc. şirketleri ile yer aldı.

YILLIK 150 MİLYON ABD DOLARLIK İŞ KOLU

Son iki yılda yaklaşık 300 milyon ABD dolarlık yatırım ile ABD’de dört önemli şirketi bünyesine katan ve böylece yıllık 150 milyon ABD dolarını aşan bir iş kolu yaratan Kordsa fuarda, global ölçekte ileri malzeme teknolojileri üreten bir şirkete dönüşüm yolculuğunu ziyaretçilere aktarma fırsatı da buldu.

Fuara ayrıca Kordsa’nın 2019’un ilk yarısında satın almasını tamamladığı Axiom Materials da seramik kompozit ürünleri ile katıldı. Bu yıl 6’ncısı düzenlenen CAMX fuarında Kordsa’yı, 2018 yılında bünyesine kattığı Fabric Development Inc. ve Textile Products Inc.şirketleri ile 2019 yılında satın aldığı Axiom Materials temsil etti. Uzay ve havacılık sektörü için yüksek mühendislik isteyen yapısal malzemeler üreten Fabric Development ve Textile Products…

KORDSA NE İŞ YAPIYOR?

Fuarda, dünyada tek üretici konumunda olduğu oksit seramik matriks kompozit ürünlerini sergileyen Axiom Materials ise uzay ve havacılık endüstrisinin yanısıra gelecek nesil ulaşım araçlarına ileri teknoloji kompozit malzemeler sağlıyor.

Kordsa internet sitesinde kompozit teknolojileri hakkında şu açıklamayı yapıyor:

“Kordsa, kompozit teknolojileri ile havacılık ve otomotiv endüstrileri için yenilikçi ara ürünler ve uygulamalar geliştirmektedir. Kordsa’nın EMEA bölgesindeki üretim tesisi Sabancı Üniversitesi ile birlikte hayata geçirdiği Kompozit Teknolojileri Mükemmellik Merkezi’nde yer almaktadır. Kordsa’nın Merkez’deki üretim tesisi AS9100 sertifikasına sahiptir. Kordsa, kendi kumaşını dokuma yetkinliği ile daha geniş bir ürün gamına ve esnek üretim yetenekleri ile rakiplerinden ayrışmaktadır. Global pazar payını arttırma ve ürün yelpazesini genişletme stratejisine paralel olarak Kordsa, kompozit endüstrisinde iki büyük oyuncu olan Fabric Development Inc. ve Textile Products Inc. ile Advanced Honeycomb Technologies şirketlerini satın aldı. Bu yeni satın almalar ile Kordsa, Kuzey Amerika’daki konumunu güçlendirmek için büyük bir adım attı.”

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: 

“UZAY YARIŞINA NEDEN ÖZEL SEKTÖR KATILMAZ?”

UZAY SEKTÖRÜNÜN HACMİ 1.1 TRİLYON DOLAR OLACAK

RAKAMLARLA AVRUPA UZAY EKONOMİSİ: DEĞERİ 62 MİLYAR EURO!