Home UZAYONOMİ KORONAVİRÜS, GAMİNG KLAVYESİ SATIŞLARINI YÜZDE 390 ARTIRDI
UZAYONOMİ - 27 Mart 2020

KORONAVİRÜS, GAMİNG KLAVYESİ SATIŞLARINI YÜZDE 390 ARTIRDI

Evdeyiz… Görünen o ki, daha da evde olacağız. Dünya’da olduğu gibi Türkiye’de de online’a geçtik. İnternet trafiği son iki haftada e-ticaret sitelerine yöneldi. Özellikle gıda, eğitim ve eğlence gibi ürünlerin satışının yapıldığı firmalara ilgi arttı. Dijital oyunlar da patladı. Kendilerini evlerinde sosyal izolasyona alan tüketiciler, gündemin yarattığı endişeden kurtulmak ve keyifli vakit geçirmek üzere dijital oyunlara yoğun ilgi gösteriyor.

GAMİNG KLAVYESİ SATIŞLARI AÇIK ARA ÖNDE

Bir internet sitesi bize bu rakamları verdi: incehesap.com… Siteye göre Dünya’da yüzde 200’ler seviyesinde artış gösteren oyun ve eğlence sitelerine yönelik trafik, Türkiye’de de benzer bir seyir izledi.
Sitenin Kurucu Ortağı Nurettin Erzen, kullanıcı dönüşümünde Mart başı itibariyle bir önceki ayın aynı dönemine oranla yüzde 6’lık artış yaşadıklarını vurguladı.
Mart ayının ilk iki haftasında önceki aya oranla %6’lık kullanıcı dönüşümü artışı yaşadıklarını açıklayan incehesap.com, gaming klavyeleri satışlarının % 390, mouse satışlarının ise % 125, monitör satışlarının % 83, anakart satışlarının ise % 15 oranında arttığını belirtti.

“SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GELİRSE…”

Nurettin Erzen “Genel olarak insanların fiziki mağazalar yerine e-ticarete yöneldiğini söyleyebiliriz” dedi ve ekledi: “Öncelikler her ne kadar değişse de insanlar ihtiyaçlarını ya da istediklerini risk unsurunu göz önünde bulundurarak gidermek istiyorlar. Evlere kapanmaya yeni başladığımız bugünlerde elektronik ve gaming birimleri lüks ihtiyaç olduğu halde satışlarda hareketlenme görüyoruz. Sokağa çıkma konusundaki tedbirlerin devam etmesi durumunda daha büyük artışlar yaşanmasını bekliyoruz.”
BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: PLAYSTATION 5’İN ÖZELLİKLERİ SIZDIRILDI