Home UZAYONOMİ KÜRESEL TURNUVA SERİSİ: İGNİTİON SERİES
UZAYONOMİ - 25 Haziran 2020

KÜRESEL TURNUVA SERİSİ: İGNİTİON SERİES

Riot Games, VALORANT’ın e-spor ekosistemini oluşturmak için ilk adımı atarak küresel “Ignition Series” turnuvasını hayata geçiriyor.

Riot Games’in 2 Haziran’da oyuncularla buluşturduğu karakter tabanlı taktiksel nişancılık oyunu VALORANT, kapalı beta döneminden itibaren oyun dünyasında büyük ses getirmiş ve gözler oyunun e-spor ayağına çevrilmişti. Oyuncu beklentilerini karşılamak için bu konuda ilk adımı atan Riot Games, “Ignition Series” adını verdiği VALORANT e-spor turnuva serisini duyurdu. Dünyanın dört bir yanındaki e-sporseverlerin benzersiz bir rekabet deneyimi yaşayabilecekleri etkinliklere imza atmak isteyen şirket; 20’den fazla e-spor organizasyonuyla ortaklık kurdu.

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: TWİTTER, instagram, YOUTUBE, LinkedIN, FACEBOOK, PİNTEREST

Bu kapsamda e-spor organizatörleri, deneyimlerini ve uzmanlıklarını kullanarak kendi özgün İgnition Series turnuvalarını tasarlayabilecek. Riot Games’in bu turnuva kurgularından rekabetçi açık elemeler, gösteri karşılaşmaları, en iyi oyuncuları ve kendini göstermek için çalışan amatörleri bir araya getiren turnuvalar düzenlenmesini bekliyor.

E- SPORUN YENİ YILDIZLARI BELİRLENECEK 

Kapalı beta süresince dünya çapında 100’den fazla VALORANT turnuvası ve daveti gerçekleşti. Planlanan turnuva serisi ile şirket, daha organize bir etkinlik sayesinde yarışmaları takip etmeyi kolaylaştırıp küresel VALORANT e-sporunu büyütmeyi ve oyunculara kendi bölgelerinde kariyerlerini inşa etme fırsatı sunmayı hedefliyor. Ignition Series kapsamında yetenekli oyuncuları keşfetmeye ve üst düzey VALORANT takımları için küresel tanınırlık yaratmaya yardımcı olmak için her hafta belirli sayıda turnuva düzenlenecek. Riot Games, güncellenmiş bir programa sahip özel bir açılış ve hafta boyunca sınıfının en iyisi bir deneyim sunmaya rehberlik eden turnuva organizatörleri de dâhil olmak üzere çoklu yayın kanalları aracılığıyla turnuva etkinliklerini destekleyecek.

TÜRKİYE’DE DE TURNUVA DÜZENLENECEK

Ignition Series turnuvası, 19 Haziran 2020’de Red Bull ve RAGE VALORANT JAPAN Invitational tarafından sunulan Avrupa G2 E- sports Invitational ile başlayacak. Şu anda kısıtlı sayıda turnuva duyurulsa da önümüzdeki dönemlerde Türkiye, Kuzey Amerika, Brezilya, Latin Amerika, Kore, Japonya, Güney Doğu Asya, Okyanusya, Avrupa, Rusya ve Orta Doğu’da düzenlenecek etkinlikler de olacak.

“E-SPORUN EN İYİLERİ BİR ARAYA GETİRİYORUZ”

Riot Games E-spor Kıdemli Direktörü Whalen Rozelle; konuyla ilgili yaptığı açıklamada;
“VALORANT’ı küresel ölçekte sergileyecek bir program sunmak için oyun ve e-spor segmentlerinin en iyilerini bir araya getirmekten büyük heyecan duyuyoruz. Ignition Series, iş ortaklarımızın yaratıcı potansiyelini ortaya çıkaracak ve yeni yeni oluşmaya başlayan VALORANT topluluğu için temelleri sağlam bir e-spor oluşturmamıza yardımcı olacak” dedi.

GÜNDELİK EĞLENCE İLE ZORLU BİR REKABET

G2 E-sports CEO’su Carlos Rodriguez ise;
“VALORANT Ignition Series’i açmaya ve eğlence dolu bir davetiyede G2 EU Brawls’ın başarısını sürdürmeye hazırız. Riot ile ortaklığımız, Avrupa Efsaneler Ligi topluluğunu bugünkü haline getirmeye yardımcı oldu ve LEC’nin başarısına katkıda bulundu. VALORANT için de aynısını yapacağımızdan şüphem yok. VALORANT harika bir oyun ve Riot, gündelik eğlence ile zorlu bir rekabet deneyimi arasındaki tatlı noktayı bularak birçok şirketin daha önce denediği şeyi başardı. Bu Seriler sayesinde dünya, VALORANT’taki tutkunun tam olarak neden olduğunu daha yakından görecek” diye değerlendirmede bulundu.

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: KADIN OYUNCULAR, ESPOR’A YOĞUN İLGİ GÖSTERİYOR 

MARS’TA EN İYİ HANGİ SPOR YAPILIR?

EV SAHİBİ TAKIM AVANTAJLI MIDIR? İŞTE BİLİMSEL CEVABI