Home UZAYONOMİ NASA-AIRBUS HELICOPTERS’TAN 15 MİLYON DOLARLIK ANLAŞMA 
UZAYONOMİ - 30 Eylül 2020

NASA-AIRBUS HELICOPTERS’TAN 15 MİLYON DOLARLIK ANLAŞMA 

"OEM deneyimi ve bilgisi, NASA’nın yaşlanan bir uçak filosundan gelişmiş H135 helikopterlerine geçişine destek olacak."

Amerikan Havacılık ve Uzay İdaresi (NASA), Airbus Helicopters ile 15 milyon dolarlık HCare Infinite tam kullanılabilirlik destek çözüm anlaşması imzaladı. Başlangıçta 2 yılı kapsayan ve 10 yıla kadar uzatma seçeneğini içeren sözleşme, NASA’nın bu ayın ilerleyen günlerinde teslimatlara başlanacak olan üç adet H135 helikopter filosu için tüm destek ihtiyaçlarını karşılıyor.

Sorunsuz ve güvenli bir süreç olacak” 

Airbus, NASA’nın planlanan ve planlanmamış tüm bakımlarının yanı sıra yedek parçaları yöneterek operasyonel kullanılabilirlik sağlayacak. Buna ek olarak, Airbus, Florida’daki NASA’nın Kennedy Uzay Merkezi’ne (KSC) helikopter uçuş operasyonlarından sorumlu olacak iki pilot, iki teknisyen ve bir program yöneticisi görevlendirecek.
NASA Kennedy Uzay Merkezi Uçuş Operasyonları Şefi David Ramsey, “Bu yeni HCare sözleşmesi ile NASA, tüm destek ve hizmet ihtiyaçlarının kapsamlı yönetimi için Airbus’ın üretici uzmanlığına güveniyor. OEM (Orijinal Ürün Üreticisi) deneyimi ve bilgisi, NASA’nın yaşlanan bir uçak filosundan gelişmiş H135 helikopterlerine geçişine destek olacak. OEM uzmanlık seviyesi, filo geçişinin sorunsuz ve güvenli bir süreç olmasını sağlayacak ve KSC uçuş operasyonlarının, bilim, teknoloji, havacılık ve uzay araştırmalarını ilerleten NASA programlarını ve ortaklarını destekleme yönündeki çabamıza odaklanmamıza katkı sağlayacaktır” dedi.
SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: TWİTTER, instagram, YOUTUBE

NASA, filo yenileme girişiminin bir parçası olarak sipariş verilen yeni H135 helikopterlerini, roket fırlatma, acil sağlık hizmetleri ve kalifiye personel taşımacılığı etrafında güvenlik de dahil olmak üzere çeşitli görevler için Cape Canaveral’da işletecek.

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: LinkedIN, FACEBOOK, PİNTEREST
Airbus Helicopters Müşteri Destek ve Hizmetler Başkan Yardımcısı Anthony Baker, “Müşterilerimizin başarısı, uçakların ihtiyaç duyulduğu anda kalkışa hazır olmasını sağlama yeteneklerinde yatmaktadır ve HCare destek çözümlerimiz, filolarının tam kullanılabilirliğini sağlamak için gereken her şeyin yapıldığını garanti etmektedir. Ekip olarak NASA’ya hem yeni helikopterler hem de tam destek hizmetleri sunarak uzay araştırmalarının geleceğini desteklemekten gurur duyuyoruz” dedi.
BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: ESA VE AİRBUS ARASINDA DEV ANLAŞMA