Home UZAYONOMİ “ONLINE ALIŞVERİŞTE 5-10 SANİYELİK VİDEOLAR ARTIK FOTOĞRAFTAN DAHA ETKİLİ”
UZAYONOMİ - 18 Eylül 2019

“ONLINE ALIŞVERİŞTE 5-10 SANİYELİK VİDEOLAR ARTIK FOTOĞRAFTAN DAHA ETKİLİ”

Bu haberimiz online satış yapanlara... Özellikle giyim üzerine olan sitelere... Uyarıyı yapan kişi ise TOBB E-ticaret Meclisi Üyesi Cenk Çiğdemli...

Google’ın son verilerine göre bir ürünü satın almadan önce o ürünle ilgili video izleme oranı yüzde 50’lerin üzerine çıkmış durumda… Online alışverişte ürünle alakalı sosyal medya videolarının satın alma kararında belirleyici rol oynuyor… Bu haberimiz online satış yapanlara… Özellikle giyim üzerine olan sitelere…

“FOTOĞRAFLAR BAZEN HAYALKIRIKLIĞI YARATIYOR”

Uyarı ise Ticimax E-ticaret Sistemleri Kurucusu Cenk Çiğdemli’den geliyor. Aynı zamanda TOBB E-ticaret Meclisi Üyesi olan Cenk Çiğdemli şöyle konuştu:

“Video içerikler yazıya kıyasla çok daha kolay tüketiliyor. Kurumsal firmalar artık ürünlerini sitede videolu içeriklerle sunmaya başladı. Özellikle giyim eşyası satan siteler bu trendin önünü açtı. Basit bir video ekleme modülü ile bunu yapmak mümkün. Bir model tarafından giyilen elbiselerin 5-10 saniyelik videoları, fotoğraftan veya yazılı açıklamalardan daha etkili oluyor. Fotoğraflar bazen hayal kırıklığına yol açabiliyor. Giysiler fotoğraftaki modelde göründüğü gibi görünmeyebiliyor.”

“REKABETTE BİR ADIM ÖNDE OLMAK İÇİN…”

“O nedenle videolu sunumlar özellikle kurumsal sitelerce daha çok tercih edilmeye başladı. Ürüne video ekleme modülü ile ürün detay sayfaları daha dinamik bir hal alıyor. Eklenen videolar ürün detay kısmında yer aldığı gibi anasayfa ve ürün liste sayfalarında da yer alabiliyor. Siteler satışını gerçekleştirdiği ürünlerle ilgili kısa ve eğlenceli videolar çekerek bunları sosyal medya platformlarında da paylaşabilir. Bu da rekabette bir adım önde olmak demektir.”