Home UZAYONOMİ RUSYA’DAN ELON MUSK’A: “PENTAGON’UN TAŞERONU!”
UZAYONOMİ - 7 Mayıs 2020

RUSYA’DAN ELON MUSK’A: “PENTAGON’UN TAŞERONU!”

Rus Uzay Ajansı'nın Başkanı Dmitry Rogozin, milyarder Elon Musk'ı SpaceX'ten sonra Starlink yüzünden de eleştirdi.

Dmitry Rogozin, Türkiye’nin de yakından tanıdığı bir isim. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a geçen yıl gittiği Moskova’da “Türk astronotu eğitelim” teklifini sunan Rus Uzay Ajansı Roscosmos’un başkanı… Dmitry Rogozin bir süredir, ‘uzay insanı’ milyarder Elon Musk’ı hedef alıyor. Nedeni ise Elon Musk’un NASA astronotlarını bundan sonra uzay taşımacılık şirketi SpaceX ile Uluslararası Uzay İstasyonu’na yaşıyacak olması… NASA astronotlarını 2011’den bu yana Roscosmos, Soyuz uzay mekikleriyle taşıyordu. Elon Musk’ın yeniden kullanabilir füzelerle maliyeti düşürmesi Dmitry Rogozin’in tadını kaçırmıştı.

BAĞLANTILI HABER: RUSYA, ELON MUSK’IN FİYAT KIRMA POLİTİKASINA KIZDI

“İNTERNET UYDULARINI PENTAGON KULLANACAK”

Elon Musk.

Dmitry Rogozin, Elon Musk’ı bu kez internet uydu projesi Starlink’ten vurmaya çalıştı. Starlink uyduları geçen hafta Türkiye’de de gökyüzünde görülmüş ve UFO paniği yaşanmıştı. Dmitry Rogozin, Elon Musk’ın Starlink projesinin bakın nasıl eleştirdi: “O bir Pentagon (Amerikan Savunma Bakanlığı) taşeronudur. Ne birlikteliğinden bahsediyorsunuz? Şirketin yörüngeye attığı Starlink uyduları askeri amaçlarla kullanılacak. Millet lütfen hayal görmeyin!”

BAĞLANTILI HABER: UFO PANİĞİNE NEDEN OLAN STARLİNK UYDULARI DÜNYA’YI BÖYLE SARACAK

Dmitry Rogozin’in eleştirileri bununla da bitmedi. Yeniden SpaceX konusuna gelen Roscosmos Başkanı, “Elon Musk’la anlaşır mısınız?” sorusuna net cevap vermedi. SpaceX’in masraflarının Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi NASA ve Pentagon tarafından karşılandığını açıkladı.

BAĞLANTILI HABER: UZAY TURİZMİ, ZENGİNLERİN DÜNYA’DAN KAÇMA BAHANESİ Mİ?

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: TWİTTER, instagram, YOUTUBE, LinkedIN, FACEBOOK, PİNTEREST