Home UZAYONOMİ TÜRK LİRASI’NA ENDEKSLİ KRİPTO PARA: BiLira
UZAYONOMİ - 7 Ocak 2020

TÜRK LİRASI’NA ENDEKSLİ KRİPTO PARA: BiLira

Türkiye’nin blokzincir tabanlı ve Türk Lirası’na endeksli stabil kripto para birimi BiLira, tanıtım videosunu yayınladı.

Sloganları “Geleceğin açık ve şeffaf dünyasına hoşgeldiniz: BiLira.” Kendilerini “BiLira, Türk Lirası tarafından desteklenen, herkese uyumlu ve güvenilir ilk stabil kripto para birimidir” diye tanıtıyorlar. Herkesin geleceğin finans dünyasında eşit haklara sahip olması ve merkeziyetsiz internet-dağıtık finans ürünleri ile bağlantı kurabilmesi amacıyla geliştirildiğini öne sürüyorlar. İşte videosu yayınlanan BiLira:

1 TL’YE BiLira ALIP, NAKİT PARAYA ÇEVİREBİLİYORSUN

“BiLira, kullanıcılarına her zaman, 1 Türk Lirası karşılığında 1 BiLira satın alabilmelerini ve 1 BiLira’yı 1 Türk Lirası olarak nakit paraya dönüştürebilmelerini sağlıyor. Ethereum ağı üzerine kurulu ilk stabil kripto para birimi olan BiLira, tüm ERC-20 standart dijital cüzdanlarla uyumlu altyapıya sahip.”

“BiLira ile kullanıcılar, dijital varlık alım ve satım işlemlerini gerçekleştirebilir, 7/24 herhangi ek bir ücret ödemeden anlık transfer yapabilir ve hatta ödül kripto paralar kazanabiliyor.”

BiLira Logosu

“BiLira ile dijital varlık alım ve satım işlemi yapmak isteyenler siteye kayıt olarak, BiLira satın alma taleplerini oluşturabiliyor. BiLira, dijital ortamda dijital para veya varlık olarak kabul edilen değerlerin alınıp satılması için kullanılır. Türkiye’nin Etherum ağı üzerinde Türk Lirası ile desteklenen ilk stabil kripto para birimidir. Bu, her zaman 1 Türk Lirası (TRY) karşılığında 1 BiLira (TRYB) satın alabilmeniz ve yine 1 BiLira’yı 1 Türk Lirası olarak nakit paraya çevirebilmeniz anlamına gelir.”

PARAYI DİJİTAL CÜZDANA TRANSFER EDİYORSUNUZ

“BiLira, Ethereum ağı üzerinde kurulmuş ve tüm ERC-20 standart dijital cüzdanları ile uyumludur. BiLira platforumu üzerinden alım ve satım işlemlerinizi gerçekleştirebilir, BiLira kripto paranızı dijital cüzdanınıza transfer edip dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz.”

“Stabil kripto paraların, erişilebilir, hızlı, kullanışlı ve şeffaf finansal etkileşimler için kullanılması için geliştirilen teknolojisi ile BiLira, varlık destekli stabil kripto paralar aracılığıyla teminatlı itibari para birimlerini destekliyor ve blokzinciri teknolojisinin güvenliğini kullanarak yüksek işlem hacmi sağlıyor.”

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER:

65 YAŞÜSTÜ DE KRİPTO PARACI ÇIKTI!

BITCOIN’CİLER DİKKAT, ELİNİZDE AVUÇ AVUÇ ‘ÇAY PULU’ OLMASIN?!

“FACEBOOK’UN PARASINI AVRUPA’DA İSTEMİYORUZ”