Home UZAYONOMİ UFO TASARLAYAN FEVZİ DEDE YOUTUBE’DA ÇIKTI
UZAYONOMİ - 21 Şubat 2020

UFO TASARLAYAN FEVZİ DEDE YOUTUBE’DA ÇIKTI

Türkiye’nin ilk uzay uçuş aracı ilgili röportajı TRT Arşivi’nden çıkan Antakyalı Fevzi Yertut, Feydamid projesini Youtube’da da anlatmış.

Onu dün Spacemag Türkiye’nin manşetinde gördünüz: Fevzi Yertut… TRT Arşivi’nde yayımlanan 1978 tarihli röportajında Antakyalı bilim insanı Fevzi Yertut, Feydamid adını verdiği projesini anlatıyor. Feydamid aslında 3 projeyi kapsa da ağırlıklı olarak ‘uzay uçuş aracı’ adını verdiği iki aracı içeriyor: Danser ve Midan… UFO benzeri bu araçlar atmosfer ve uzayda uçabiliyor… Zaten Feydamid’in ismi de bu isimlerden oluşuyor: FEvzi Yertut DAnser MİDan…

FEYDAMİD’E ÖMRÜNÜ ADADI

1978’deki röportajında Fevzi Dede projeleriyle kimsenin anlamadığını ve ilgilenmediğini belirtiyor. Youtube’da yaptığımız aramada Fevzi Dede’yi Feydamid’i anlattığı 3 videoyla gördük. Biri 5 yıl önce, diğer ikisi geçen yıl yüklenmiş.
Hayalleri peşinden koşan, inandığı projeyi 40 küsür senedir anlatmaktan bıkmayan, sadece 22 takipçisi olmasına rağmen yılmayan Fevzi Dede’yi Spacemag Türkiye olarak alkışlıyoruz.

“SATSAM KATRİLYON DOLAR KAZANIRIM”

İşte Fevzi Yertut’un Youtube videolarındaki iddiaları:
“Teknoloji her ulusun mihenk taşıdır. Feydamid Projesi’nin hedefi dumansız enerjidir. Nedir, ışıktır. Binlerce deneme yaptım. Feydamid, Dünya’ya yeni bir fizik kanunu hediye ediyor.”
“ İlerde Türkiye’den Japonya’ya 1 saniyede gidilecek. Bu gerçekleşecek. Her cisim manyetik alan sayesinde olur.”
“Bunu satarsam katrilyon dolar kazanırım.”