Home UZAYONOMİ ‘ÜNİVERSİTE MEZUNU OLMASAN DA UMRUMDA DEĞİL’
UZAYONOMİ - 13 Şubat 2020

‘ÜNİVERSİTE MEZUNU OLMASAN DA UMRUMDA DEĞİL’

Tesla için yapay zeka uzmanları aradığını duyuran milyarder Elon Musk, 'Lise mezunu bile olsan önemli değil' mesajı verdi.

Uzay taşımacılık şirketi SpaceX ve otomotiv markası Tesla’nın sahibi Elon Musk, kısa süre önce Twitter üzerinden ‘iş duyurusu’ yaptı. Milyarder Elon Musk, değeri 100 milyar doları geçen Tesla için yapay zeka uzmanları aradığını yazdı: “Tesla, benim evimde süper eğlenceli bir yapay zeka partisi düzenleyecek. Davetiyeler yakında gönderilecek.”

Şahsi serveti 38,1 milyar dolar olan 48 yaşındaki Elon Musk’a Sam adlı bir kullanıcı şu soruyu yöneltti: “Bir davetiye garantilemek amaçlı hızlı bir doktora almak için zamanım var mı?”

BEZOS İÇİN DE TECRÜBE ÖNEMLİ DEĞİL

Pensilvanya Üniversitesi mezunu olan Elon Musk, Stanford Üniversitesi’ndeki doktorasını tamamlamadı.

Elon Musk’tan “Aradığım şey diploma değil” anlamı çıkan şu cevabı yapıştırdı: “Bir doktora kesinlikle gerekli değil. İstenilen tek şey yapay zekayı derinlemesine anlaman ve bunu yararlı şekilde kullanman. Üniversite mezunu olup olmadığın bile umrumda değil.”

Elon Musk’un bu açıklaması, Dünya’da işe alım süreçlerinin nasıl değiştiğini gösteriyor. Kısa bir süre önce dünyanın en zengin insanı Jeff Bezos da Amazon’da işe alınırken tecrübeye bakmadıklarını açıklamıştı: “Tecrübesi olmayan kişi, öğrenmek için işe sıkı sıkı sarılır. O kişi en az 3 yıl üretken şekilde çalışır.” 

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: ‘UZAY YOLCULUĞUNDA LÜKS ARAMAYIN’

ELON MUSK’TAN SÜRPRİZ DANS ŞARKISI: “HİSLERİNE GÜVEN”

TRUMP, ELON MUSK’I ÖVE ÖVE BİTİREMEDİ: “DEHA”