Home UZAYONOMİ UZAY SEKTÖRÜNÜN HACMİ 1.1 TRİLYON DOLAR OLACAK
UZAYONOMİ - 30 Nisan 2019

UZAY SEKTÖRÜNÜN HACMİ 1.1 TRİLYON DOLAR OLACAK

Dünyanın önde gelen zenginlerinin yeni gözdesi uzay ekonomisi: 'Paramı neye yatırayım?' diyenler, buyrun okuyun...

Procure AM şirketinin CEO’su Andrew Chanin işte tam bu noktaya parmak basıyor. ‘Geleceğin yatırımı internet ve uydu sistemleri’ diyen CEO Andrew Chanin “Uzay ekonomisine yatırım yapmak için bilmeniz gerekenlere başlıklı tavsiye videosunda şunları açıkladı:

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: TWİTTER, instagram, YOUTUBE

“Ay’a insanoğlunun ayak basmasının üzerinden 50 yıl geçti. Her şey hızla ilerliyor. O gün bilimkurgu olan şeyler bugün artık normal karşılanıyor. Uzay ekonomisinin hacmi bugün 384 milyar dolar. 2040 yılında bu rakam 1.1 trilyon dolara çıkacak. Uzay ekonomisine yatırım yapmak isteyenler an itibariyle bu sektörde çalışan onlarca firmaya bakabilir.”

DRONE’LARLA İNTERNET

Bu firmaların başına telekomünikasyon şirketlerinin çektiğine dikkat çeken CEO Andrew Chanin tavsiyelerine Facebook örneğiyle devam ediyor:

SPACEMAG TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: LinkedIN, FACEBOOK, PİNTEREST

“İnternet önümüzdeki yılların en büyük yatırımı olacak. Uydu yayınları 2040’taki küresel uzay ekonomisinin büyümesinin yüzde 50-70’ini kapsayacak. Örneğin Facebook. Kırsal bölgelerin üzerinde uçuracakları drone’lar aracılığıyla buralara internet hizmeti vermeyi planlıyorlardı. Ancak artık bunun uydular sayesinde daha ucuza mal edilebileceği keşfedildi. Değişen roket sistemleri sayesinde uydu fırlatım maliyetler düştü. 200 milyon dolara mal olan bir fırlatılış artık 60 milyon dolara halloluyor. Hedef maliyeti 5 milyon dolara düşürmek.”

BAĞLANTILI HABER VE MAKALELER: KORONAVİRÜS EKONOMİYİ NASIL ETKİLEYECEK?

RAKAMLARLA AVRUPA UZAY EKONOMİSİ: DEĞERİ 62 MİLYAR EURO!

1972 KİTABI: İNSANLIK MEDENİYETİ 2020’DE BİTECEK